Trwa ładowanie...

Nowa ambasador USA Georgette Mosbacher przyleciała do Polski. "Cieszę się bardzo"

Georgette Mosbacher, nowa ambasador USA w Polsce, była już w swojej nowej placówce. Spotkała się również z podsekretarzem stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Bartoszem Cichockim.
Share
Georgette Mosbacher odwiedziła Polskę w 1991 r.
Georgette Mosbacher odwiedziła Polskę w 1991 r. Źródło: PAP
d2ya852

"Cieszę się bardzo, że jestem w Polsce! Poznałam już polskich i amerykańskich pracowników Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie, którzy ramię w ramię na co dzień pracują nad wzmacnianiem relacji polsko-amerykańskich. Fantastyczny team! #100LatRazem" - napisała na Twiterze Georgette Mosbacher.

Nowa ambasador USA spotkała się także z podsekretarzem stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Bartoszem Cichockim. Mosbacher przekazała mu kopię listów uwierzytelniających. "Bardzo ciekawa rozmowa o szansie, którą oferuje Polska, wyzwaniach stojących przed Europą i globalnym przywództwie USA" - skomentował Cichocki.

W zeszłym tygodniu Mosbacher nagrała przemówienie skierowane do Polaków. - Ten rok jest wyjątkowy. Przypada w nim setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - zauważyła w nim i powiedziała, że jest "szczęśliwa" ze względu na wspólne obchody tego święta. Dodała, że Polska jest "liderem w NATO" i zaznaczyła, że jest "szczególnie zadowolona" ze wspólnych działań wojskowych.

d2ya852

Georgette Mosbacher to bizneswoman, gwiazda nowojorskich i waszyngtońskich salonów goszczących amerykańską i zagraniczną elitę. Wspierała finansowo Partię Republikańską. Ekscentryczna bizneswoman pochodzi z Teksasu, ma skandynawskie korzenie. W 1991 r. przyleciała do Warszawy razem z trzecim mężem, ówczesnym sekretarzem ds. handlu Robertem Mosbacherem. Gościła wtedy m.in w Belwederze na przyjęciu u Lecha Wałęsy.

Zobacz także: Afrykanie idą do Europy. Ryzykują życiem, a potem żałują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ya852

Podziel się opinią

Share
d2ya852
d2ya852
Więcej tematów