Trwa ładowanie...
d4jvwrw

Nowa ambasador USA w Polsce nagrała przemówienie do Polaków. "Dziś jesteśmy najbliższymi przyjaciółmi"

Georgette Mosbacher, nowa ambasador USA w Polsce, "niebawem" przyleci do Polski. Zawczasu postanowiła nagrać przemówienie i umieścić je w sieci. Zapewniła w nim, że "nie może się doczekać" przyjazdu i chce doprowadzić do rozwoju handlu między dwoma krajami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Georgette Mosbacher odwiedziła Polskę jeszcze w 1991 r.
Georgette Mosbacher odwiedziła Polskę jeszcze w 1991 r. (Twitter)
d4jvwrw

- Silna i bezpieczna Polska oznacza silniejszą Amerykę - zapewniła w przemówieniu Georgette Mosbacher. Nowa ambasador USA w Polsce dodała, że Stany Zjednoczone są "bardzo zadowolone" ze ścisłej współpracy "w sprawach obronności". Mosbacher zapewniła o sile przyjaźni obydwu krajów. - Dziś jesteśmy najbliższymi przyjaciółmi - sojusznikami - zaznaczyła.

- Ten rok jest wyjątkowy. Przypada w nim setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - zauważyła Mosbacher i powiedziała, że jest "szczęśliwa" ze względu na wspólne obchody tego święta. Dodała, że Polska jest "liderem w NATO" i zaznaczyła, że jest "szczególnie zadowolona" ze wspólnych działań wojskowych.

Nowa ambasador podkreśliła, że jako "bizneswoman i przedsiębiorca" rozumie wagę "więzi ekonomicznych". I chce pomóc w rozwoju współpracy ekonomicznej między obydwoma krajami. Zapewniła, że "nie może doczekać się" przyjazdu do Polski. - Za naszą i waszą wolność. Sto lat razem - powiedziała po polsku.

d4jvwrw

Zobacz także: Burza wokół zdjęć Kaczyńskiego z urlopu. Jacek Sasin komentuje

Georgette Mosbacher to bizneswoman, gwiazda nowojorskich i waszyngtońskich salonów goszczących amerykańską i zagraniczną elitę. Wspierała finansowo Partię Republikańską. Bizneswoman pochodzi z Teksasu, ma skandynawskie korzenie. W 1991 r. przyleciała do Warszawy razem z trzecim mężem, ówczesnym sekretarzem ds. handlu Robertem Mosbacherem. Gościła wtedy m.in w Belwederze na przyjęciu u Lecha Wałęsy.

Na stanowisku zastąpi Paula W. Jonesa.

d4jvwrw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jvwrw

Podziel się opinią

Share

d4jvwrw

d4jvwrw
Więcej tematów