Novell eProvisioning: sprawne procesy biznesowe


Novell zaprezentował rozwiązanie eProvisioning - oprogramowanie usprawniające procesy biznesowe z wykorzystaniem Internetu. Rozwiązanie umożliwia pracownikom, klientom, dostawcom i partnerom dostęp do zasobów przedsiębiorstwa na podstawie ich danych identyfikacyjnych.

Oparty na usługach katalogowych eDirectory Novella eProvisioning w pełni realizuje wizję jednej Sieci (One Net). Idea eProvisioningu polega na przechowywaniu wszystkich danych identyfikacyjnych użytkowników w centralnym systemie katalogowym. Następne są one wykorzystywane do ułatwiania, zabezpieczania i przyspieszania procesu uzyskiwania dostępu do informacji i zasobów. Pozwalają także na błyskawiczne modyfikacje uprawnień dostępu na podstawie zmian w utrzymywanych kontaktach i pełnionych rolach.

eProvisioning można podzielić wg biznesowych potrzeb:
* zaopatrywanie pracowników (Employee provisioning) - zwiększenie ich produktywności już pierwszego dnia w nowej pracy lub na nowym stanowisku;
* zaopatrywanie partnerów (Partner provisioning) - bieżąca wymiana informacji biznesowych, od danych marketingowych po dane projektowe i produkcyjne;
* zaopatrywanie dostawców (Supplier provisioning) - przyspieszenie dokonywania transakcji, kontrola zasobów i obniżanie kosztów obsługi zamówień;
* zaopatrywanie klientów (Customer provisioning) - zwiększenie poziomu satysfakcji.
eProvisioning ma przynosić przedsiębiorstwom szereg konkretnych i wymiernych korzyści, w śród nich m.in.: wzrost wydajności pracowników, zacieśnienie kontaktów z klientami i lepszą współpracę z dostawcami.

Novell eProvisioning zbudowany jest na otwartych standardach, dzięki czemu pozwala wykorzystać dotychczasowe inwestycje i systemy - daje się łączyć z systemami typu CEM, SCM, ERP, HRM i bazami danych.

Przykładem wykorzystania eProvisioning jest np. zaopatrywanie pracowników: kierownik działu kadr wprowadza do systemu dane nowo zatrudnionego pracownika, które automatycznie zachowywane są w drzewie katalogowym jako nowa tożsamość użytkownika. Następnie mechanizm obsługi przepływu pracy automatyzuje przydzielenie niezbędnych uprawnień i dostępu lub też proces zatwierdzenia zamówienia na potrzebne mu do pracy środki - np. adres poczty elektronicznej, telefon komórkowy, samochód służbowy czy dostęp do aplikacji i pomieszczeń biurowych - wszystko na podstawie tożsamości i kontekstu pracownika w firmie. Żądania zatwierdzenia zamówień są ponawiane automatycznie, jeśli nie zostanie ono dokonane na czas. (eRPe)

Więcej informacji o firmie Novell i jej produktach można znaleźć pod adresem http://www.novell.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)