Trwa ładowanie...
d3nnzvl

Nikołaj Patruszew

Najnowsze informacje

Nikołaj Patruszew to jeden z najbardziej zaufanych ludzi Władimira Putina. Według medialnych doniesień, prezydent Rosji wskazał go jako swojego ewentualnego następcę. Patruszew pełni funkcję sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Oceń jako pierwszy:
d3nnzvl
Data urodzenia:

11.07.1951 (wiek: 72 lata)

Miejsce urodzenia:

Leningrad

Płeć:

Mężczyzna

Getty Images
Źródło: Getty Images, fot: Mikhail Svetlov

Nikołaj Patruszew - życiorys

Nikołaj Patruszew urodził się 11 lipca 1951 roku w Leningradzie. To rosyjski polityk i wojskowy. Jest generałem armii Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. W latach 1999-2008 był dyrektorem Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

W 1974 roku ukończył Leningradzki Instytut Budowy Okrętów. Tam zdobył wykształcenie w kierunku inżyniera – mechanika. Swoją karierę zawodową związał ze służbami Związku Radzieckiego. Ukończył Wyższe Kursy KGB, zdobył tytuł doktora nauk prawnych.

Nikołaj Patruszew był pracownikiem Zarządu KGB w Leningradzie i obwodzie Leningradzkim. Z kolei w latach 1992–1994 był szefem Zarządu Federalnej Służby Kontrwywiadu w Republice Karelii. Następnie przez cztery lata (1994 - 1998) pełnił funkcję szefa Zarządu Organizacyjno – Inspekcyjnego Departamentu Kadrowo – Organizacyjnego Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

W 1998 roku Nikołaj Patruszew został szefem Głównego Zarządu Kontroli Prezydenta Rosji. Pracował także jako zastępca dyrektora departamentu zajmującego się bezpieczeństwem ekonomicznym.

Nikołaj Patruszew: Rada Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej

Od 2008 roku Nikołaj Patruszew został sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Od tego czasu jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi Władimira Putina.

Dekretem Prezydenta Federacji Rosyjskiej Dimitrija Miedwiediewa z dnia 12.05.2008 r. został zwolniony ze stanowiska dyrektora FSB i mianowany sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Był to dla niego duży awans.

Nikołaj Patruszew a wojna w Ukrainie

W trakcie wojny w Ukrainie Nikołaj Patruszew był jedną z najważniejszych osób w obozie władzy. Agencja "Unian" sugerowała nawet, że prezydent Rosji Władimir Putin miał namaścić go na swojego ewentualnego następcę.

Według medialnych spekulacji, Patruszew ma największy wpływ na Putina. "Dodatkowo straszy go spiskami i zamachami" - podaje "Unian", powołując się na telegramowy kanał Generall SVR.

Nikołaj Patruszew nazywany jest "Jastrzębiem Putina". To on stoi ramię w ramię z Putinem. To on również inspirował rosyjską inwazję na Ukrainę. To on bierze odpowiedzialność za represje w Rosji i za zbrodnie wojenne u naszych sąsiadów. Nikołaj Patruszew jest najbardziej radykalnym człowiekiem z otoczenia rosyjskiego dyktatora, z którego zdaniem Putin liczy się szczególnie.

Od 24 lutego Patruszew jest objęty sankcjami ze strony Stanów Zjednoczonych, w związku z rosyjską agresję na Ukrainę.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nnzvl
d3nnzvl
d3nnzvl
Więcej tematów
d3nnzvl