Trwa ładowanie...
d2ptt8n

Niezapowiedziane badania Trumpa. Biały Dom twierdzi, że jest w pełni zdrowia

Donald Trump przeszedł w sobotę badania medyczne. Amerykańscy dziennikarze zauważają, że wizyta ta, w odróżnieniu od pozostałych, nie była zapowiedziana. Jednak Biały Dom zapewnia, że prezydent USA jest tak zdrowy, jak tylko może być.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump przeszedł badania w szpitalu Walter Reed niedaleko Waszyngtonu
Donald Trump przeszedł badania w szpitalu Walter Reed niedaleko Waszyngtonu (PAP/EPA, Fot: SHAWN THEW)
d2ptt8n

Prezydent USA spędził w wojskowym szpitalu Walter Reed dwie godziny. Przeszedł, między innymi, badania laboratoryjne. Zachwalał tamtejszy personel medyczny i poinformował, że właśnie rozpoczął swoje coroczne badania kontrolne.

- Wszystko bardzo dobrze! - Zapewnił Donald Trump na Twitterze.

Amerykańscy dziennikarze zwracają jednak uwagę, że wizyta ta była inna, niż poprzednie. Przede wszystkim nikt się jej nie spodziewał.

d2ptt8n

Trump "nie skarży się na nic"

Wszelkie spekulacje o zdrowotnych problemach Donalda Trumpa ucina również rzeczniczka Białego Domu. - Jest zdrowy, jak tylko może być - stwierdziła Stephanie Grisham w rozmowie z FOX News. - Ma więcej energii niż ktokolwiek w Białym Domu. Ten człowiek pracuje od szóstej rano do bardzo, bardzo późnej nocy.

Czytaj też: Stan zdrowia prezydenta. Polacy chcą znać szczegóły

Jak mówiła dalej Grisham, nadchodzący rok ma być dla Trumpa bardzo pracowity. - Prezydent korzysta z wolnego weekendu w Waszyngtonie, aby rozpocząć część swojego rutynowego corocznego badania kontrolnego w Walter Reed - wyjaśniła.

d2ptt8n

Poza tym, jej zdaniem, prezydentowi nie dolega absolutnie nic. - Nie skarży się na nic, o czym świadczą jego spotkania z tysiącami Amerykanów kilka razy w tygodniu - podsumowała.

Media: niezapowiedziana i nietypowa wizyta

Dziennikarze CNN zauważają jednak, że ta wizyta różniła się od poprzednich. Dwie poprzednie ogłaszano wcześniej, umieszczone były w dostępnym publicznie kalendarzu prezydenta. Zazwyczaj Trump udawał się do Walter Reed helikopterem, a w sobotę z Białego Domu wyjechała kolumna samochodów. Pomimo tego, że pogoda i widoczność była dobra.

Czytaj też: Donald Trump straci stanowisko? Pierwsze przesłuchania ws. impeachmentu

d2ptt8n

Sanjay Gupta, ekspert medyczny CNN, zwrócił także uwagę, że wiele rutynowych testów medycznych może zostać wykonanych w Białym Domu. Tylko konkretne z nich wymagają wizyty w Walter Reed. Gupta stwierdził również, że zwykle personel szpitala spędza "dużo czasu" na przygotowaniu prezydenckiej wizyty. Czy tym razem został powiadomiony odpowiednio wcześnie? Tego również nie wiadomo.

"Stan ogólny bardzo dobry"

Ostatnie badania medyczne Donald Trump przeszedł w lutym. Wtedy lekarze z Walter Reed orzekli, że prezydent USA jest w stanie "ogólnie bardzo dobrym". Okazało się jednak, że przybrał na wadze względem zeszłego roku. Prezydencki lekarz zalecił mu dietę.

Stephanie Grisham przypomniała, że prezydent nie ma obowiązku, aby ujawniać wyniki swoich badań. Pewne jest, że wyniki tych sobotnich nie zostaną ujawnione, dopóki Trump nie zakończy całego, corocznego przelądu zdrowia.

d2ptt8n

Podziel się opinią

Share

d2ptt8n

d2ptt8n
Więcej tematów