Trwa ładowanie...
d4kue5b

Stan zdrowia prezydenta. Polacy chcą znać szczegóły

Ujawnić stan zdrowia prezydenta - tego chcą Polacy. Ponad połowa pytanych przyznała, że chciałaby znać szczegóły - wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie serwisu rp.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Większość Polaków chce wiedzieć, jaki jest stan zdrowia prezydenta (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d4kue5b

Stan zdrowia prezydenta USA Donalda Trumpa nie jest tajemnicą. Lekarz Białego Domu przekazał opinii publicznej między innymi, ile wynosi dawka leku przyjmowanego przez głowę państwa w związku z wysokim poziomem cholesterolu. Okazuje się, że Polacy są za tym, by takie informacje dotyczące polskiego prezydenta były jawne.

Na sytuację w Stanach zwrócił uwagę portal rp.pl, na zlecenie którego SW Research przeprowadziło badanie. Zapytano w nim Polaków o to, czy chcieliby znać szczegóły stanu zdrowia głowy państwa. Ponad połowa badanych miała takie samo zdanie. 52 proc. respondentów wybrało odpowiedź "chcę".

Kolejne 23 proc. ankietowanych uważa, że szczegółowe informacje o stanie zdrowia prezydenta nie powinny być ujawniane. A co czwarty badany nie umiał zająć stanowiska w sprawie.

d4kue5b

Co więcej, częściej za podawaniem takich informacji do wiadomości publicznej byli mężczyźni i osoby powyżej 50. roku życia.

Zobacz też: Tajemnicze zniknięcie Prezydenckiej Pary. Przyczyna bardzo romantyczna

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 19-20 lutego 2019 roku na próbie 800 osób reprezentatywnej dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania

Wokół kondycji zdrowotnej Andrzeja Dudy w mediach panuje cisza. Jedynie przy okazji wywiadu z rzecznikiem głowy państwa, kiedy Błażej Spychalski powiedział, że nie wie, co robi prezydent, Wirtualna Polska dowiedziała się, że prezydent miał kontuzjowane kolano.

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kue5b

Podziel się opinią

Share

d4kue5b

d4kue5b
Więcej tematów