Trwa ładowanie...
d1knwnw

Niespodziewany rywal Petru hitem w sieci

Pochodzący ze Szczecina poseł Piotr Misiło ogłosił, że będzie się ubiegał o fotel przewodniczącego Nowoczesnej. Choć zdziwienia decyzją nie kryją jego koledzy z partii, to murem stanęli za nim internauci. A przynajmniej ich część.
Share
Piotr Misiło (Nowoczesna)
Piotr Misiło (Nowoczesna)Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d1knwnw

Misiło ogłosił swoją decyzję w niedzielę na Twitterze. W opublikowanym oświadczeniu przekonywał, że "pozycja ugrupowania znacząco spadła" i bez gruntownych zmian Nowoczesna nie osiągnie celu, dla którego powstała.

W rozmowie z "Wprost" mówił następnie, że "Ryszard Petru w wielu przypadkach jest selekcjonerem, napastnikiem, rozgrywającym i obrońcą w jednym" i "tak nie powinno być". Przypominał, że od pół roku partia w sondażach oscyluje na granicy progu wyborczego, co nie gwarantuje zwycięstwa w wyborach.

We wtorkowej rozmowe z TVP poszedł o krok dalej. - Mam inną wizję dla partii i chciałbym ją zrealizować. Rzecz fundamentalna, która różni mnie od Ryszarda Petru, to chęć utworzenia jednego bloku wyborczego, aby wygrać z PiS-em. Opozycja, czyli PO, KOD, Nowoczesna, PSL i szeroko rozumiana lewica, musi się zjednoczyć - przekonywał.

d1knwnw

Sprzeczka z Lubnauer

Co na to koledzy z partii? Do wymiany zdań doszło na Twitterze z szefową klubu parlamentarnego Katarzyną Lubnauer. Stwierdziła wprost, że "inaczej wyobrażała sobie rywala Ryszarda Petru". "Ja też inaczej wyobrażałem sobie zarządzania partią przez Ryszarda Petru" - ripostował Misiło.

W innym wpisie podkreślał, że "albo Nowoczesna i Ryszard Petru zrozumieją, że ne można tyloma wspaniałymi i mądrymi ludźmi zarządzać jak marionetkami", albo Nowoczesna przegra.

#TeamMisiło

Swoje zdanie w tej sprawie mają internauci. Okazało się, że nie tylko Misiło liczy na zmianę w kierownictwie Nowoczesnej. Pod specjalnym hasztagiem #TeamMisiło wylała się prawdziwa fala poparcia dla posła. Choć nie tylko. Niektórzy wprost naśmiewają się z utarczek słownych między członkami partii oraz z samej kandydatury szczecińskiego posła.

Konwencja Nowoczesnej, na której ma zostać wybrany przewodniczący partii, odbędzie się w listopadzie.

d1knwnw

Przeczytaj również:
Tylko w WP. Jarosław Gowin zapowiedział powstanie nowej partii. Mamy pierwszy komentarz z PiS

Zobacz: Wpadki i lapsusy Ryszarda Petru

d1knwnw

Podziel się opinią

Share
d1knwnw
d1knwnw
Więcej tematów