Trwa ładowanie...
ycipk-3dmyjn
Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego o śmierci Jana Szyszki

Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego o śmierci Jana Szyszki

Konwencja w Kielcach wieńczy serię spotkań tematycznych PiS-u. Jarosław Kaczyński rozpoczął swoje przemówienie od złożenia hołdu byłemu ministrowi środowiska Janowi Szyszce. Zaznaczył, że moment jego śmierci "nie jest przypadkowy".
Podziel się
ycipk-3dmyjn

- Dzisiaj dzień z jednej strony pełen dobrych wydarzeń, ale mamy też to wydarzenie wyjątkowo smutne. Odszedł nasz stary kolega, towarzysz drogi, odszedł przedwcześnie, w wyjątkowych okolicznościach - powiedział Jarosław Kaczyński, odnosząc się do śmierci Jana Szyszki.

Prezes PiS podczas konwencji w Kielcach zaznaczył, że "majestat śmierci nie pozwala mu dzisiaj o tym mówić, ale trzeba będzie o tym powiedzieć, bo to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz". - Oddaliśmy mu już hołd, ale chcę podkreślić, że ponieśliśmy ogromną stratę - dodał.

ycipk-3dmyjn

Jana Szyszkę wspominała również Beata Szydło. - Był człowiekiem zasad i wartości, który ukochał Polskę i te wszystkie polskie sprawy – powiedziała w Kielcach.

Resztę swojego wystąpienia prezes PiS poświęcił w większości zmianom na polskiej wsi. Kaczyński podkreślił, że PiS jest partią, która ją reprezentuje. - Polskiej wsi trzeba pomóc, ale trzeba też szanować jej tradycje i wartości - zaznaczył.

PiS w Kielcach. Premier Morawiecki mówi o Januszu Wojciechowskim

ycipk-3dmyjn

W Kielcach wystąpił również premier Mateusz Morawiecki. Stwierdził, że strategią PiS dla wsi jest wsparcie, rozwój i równe prawa.

Premier zapewnił, że nowy unijny komisarz ds. rolnictwa, którym zostanie Janusz Wojciechowski, będzie dbał o interesy polskiej wsi, planując długofalowy rozwój w krajach.

- Mamy odpowiedzialność za główną część budżetu w Unii Europejskiej - podkreślił Morawiecki i uznał, że to "asertywna" polityka PiS prowadzi do "skuteczności".

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski uznał, że PiS jest "reprezentantem polskiej wsi". Odniósł się również do słów prezydenta Bronisława Komorowskiego, który stwierdził, że PiS wygrywa tam, gdzie wyborcy "nie płacą podatków". - Panie prezydencie Komorowski, wieś płaci podatki i łoży swoją ciężką pracą na to, co państwo stanowi - powiedział.

ycipk-3dmyjn

Skrytykował też Jerzego Stuhra za wypowiedź o "chłopach folwarcznych". - Trzeba mieć pychę - zauważył.

ycipk-3dmyjn

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3dmyjn

ycipk-3dmyjn
ycipk-3dmyjn
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów