Trwa ładowanie...
d2olfnt

Niemodlin: walczą o ponowne otwarcie szpitala

Mieszkańcy Niemodlina (Opolskie) starają się o ponowne otwarcie szpitala, który został zamknięty pół roku temu z powodu złej sytuacji finansowej. W sobotę w mieście odbywały się imprezy i kwesta na ponowne uruchomienie placówki.

Share
d2olfnt

Burmistrz Niemodlina Stanisław Chalimoniuk jest pewny, że uda się ponownie otworzyć miejski szpital. Mamy za sobą wszelkie formalności, gotowa jest cała dokumentacja, a w ciągu najbliższych dni rozpoczną się prace. Szpital otworzymy w rocznicę jego zamknięcia - w styczniu przyszłego roku - zapewniał.

Przez całą sobotę w Niemodlinie odbywały się imprezy: pokaz ratownictwa medycznego, zawody zdalnie sterowanych modeli latających i turnieje sportowe. Na zakończenie zaplanowano koncert zespołu Piersi i Pawła Kukiza, który przez wiele lat mieszkał w Niemodlinie.

Nie może być tak, że z powodu braku karetki umiera człowiek, nawet jeżeli to ma być jedno życie, to życie jest bezcenne - mówił lider Piersi.

Niezbędne prace przy ponownym uruchomieniu szpitala wyceniono na 500 tys. zł. Zdaniem burmistrza miasta, materiały do adaptacji w większości dostarczą sponsorzy, a wykonają ją lokalne firmy, które także nie wezmą za to pieniędzy. (jask)

d2olfnt

Podziel się opinią

Share
d2olfnt
d2olfnt
Więcej tematów