Trwa ładowanie...
d2t3ctd
d2t3ctd

Niemodlin: walczą o ponowne otwarcie szpitala

Mieszkańcy Niemodlina (Opolskie) starają się o ponowne otwarcie szpitala, który został zamknięty pół roku temu z powodu złej sytuacji finansowej. W sobotę w mieście odbywały się imprezy i kwesta na ponowne uruchomienie placówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2t3ctd

Burmistrz Niemodlina Stanisław Chalimoniuk jest pewny, że uda się ponownie otworzyć miejski szpital. Mamy za sobą wszelkie formalności, gotowa jest cała dokumentacja, a w ciągu najbliższych dni rozpoczną się prace. Szpital otworzymy w rocznicę jego zamknięcia - w styczniu przyszłego roku - zapewniał.

Przez całą sobotę w Niemodlinie odbywały się imprezy: pokaz ratownictwa medycznego, zawody zdalnie sterowanych modeli latających i turnieje sportowe. Na zakończenie zaplanowano koncert zespołu Piersi i Pawła Kukiza, który przez wiele lat mieszkał w Niemodlinie.

Nie może być tak, że z powodu braku karetki umiera człowiek, nawet jeżeli to ma być jedno życie, to życie jest bezcenne - mówił lider Piersi.

Niezbędne prace przy ponownym uruchomieniu szpitala wyceniono na 500 tys. zł. Zdaniem burmistrza miasta, materiały do adaptacji w większości dostarczą sponsorzy, a wykonają ją lokalne firmy, które także nie wezmą za to pieniędzy. (jask)

d2t3ctd

Podziel się opinią

Share
d2t3ctd
d2t3ctd
Więcej tematów