Trwa ładowanie...
dj3tp8k

Niemiec udawał Czecha na granicy z Ukrainą. Polacy nie dali się oszukać

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Niemiec, który przedstawił podczas kontroli fałszywe dokumenty. Mężczyzna tłumaczył się, że nie zdążył na czas wyrobić właściwych zaświadczeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dokument od razu wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy straży granicznej
Dokument od razu wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy straży granicznej (strazgraniczna.pl)
dj3tp8k

43-latek próbował przekroczyć przejście graniczne w Korczowej. Podczas odprawy okazał funkcjonariuszom straży granicznej czeski paszport. Dokument od razu wzbudził podejrzenia pograniczników. Okazało się, że figuruje w bazach Interpolu i Systemu Informacyjnego Schengen jako utracony. Inne zaświadczenia także okazały się fałszywe.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom straży granicznej, że pochodzi z Niemiec i chciał towarzyszyć swojej partnerce w powrocie na Ukrainę. 43-latek nie zdążył jednak wyrobić dokumentów na czas. Na granicy postanowił "udawać" Czecha. Za papiery zapłacił tysiąc euro.

dj3tp8k

Niemiec przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności. Został skazany na 14 miesięcy więzienia w zawieszeniu na okres próby dwóch lat. Wszczęto także wobec niego postępowanie karne.

Zobacz także: Angela Merkel odchodzi. Tomasz Siemoniak kreśli czarny scenariusz dla Polski

Źródło: strazgraniczna.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dj3tp8k

Podziel się opinią

Share
dj3tp8k
dj3tp8k
Więcej tematów