Trwa ładowanie...
d1fk1l7

Niemcy: pokój prawny od 30 maja?

Parlament niemiecki - Bundestag, ma w przyszłym tygodniu (30 maja) przyjąć uchwałę, stwierdzającą bezpieczeństwo prawne firm niemieckich w Stanach Zjednoczonych - powiedział w środę przewodniczący klubu parlamentarnego SPD, Peter Struck. Otworzy to drogę do rozpoczęcia wypłat odszkodowań dla byłych robotników przymusowych w III Rzeszy.

d1fk1l7
d1fk1l7

Karl-Heinz Michalczik, szef administracyjny Fundacji "Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość", oczekuje, że dwa tygodnie po przyjęciu uchwały przez Bundestag wpłyną pieniądze, zgromadzone przez niemieckie firmy.

Reprezentant przemysłu - Manfred Gentz, zapowiedział przekazanie na konto fundacji 5 mld marek wraz z odsetkami w wysokości 100 mln.

Pierwsza rata indywidualnych wypłat wyniesie 60% przyznanego danej osobie odszkodowania. Reszta rekompensaty, tak jak uzgodniono, trafi do poszkodowanych po 11 sierpnia, kiedy upływa termin składania wniosków i będzie wiadomo, na ile osób trzeba podzielić kwotę.

Niemcy przekażą pieniądze do krajów ofiar po sprawdzeniu przesłanych przez nie pierwszych list uprawnionych. Oprócz tego trzy zespoły z niemieckiej fundacji będą wyrywkowo badać akta w fundacjach partnerskich. (and)

d1fk1l7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fk1l7
Więcej tematów