Trwa ładowanie...
d3qpybo

Niemcy: muzułmance nie wolno przychodzić do szkoły w nikabie

• Kobiecie przysługuje odwołanie do sądu administracyjnego wyższej instancji
• Szef MSW Niemiec domaga się wprowadzenia częściowego zakazu noszenia burki
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemcy: muzułmance nie wolno przychodzić do szkoły w nikabie
(PAP, Fot: Boris Roessler)
d3qpybo

Sąd administracyjny w Osnabruecku (Dolna Saksonia) uznał, że muzułmance nie wolno przychodzić do wieczorowego gimnazjum z twarzą zasłoniętą nikabem.

Kobieta zwróciła się do sądu, gdy gimnazjum w Osnabruecku zabroniło jej przychodzenia na zajęcia w nikabie. Rozprawa odbyła się pod jej nieobecność, ponieważ powódka postanowiła nie stawiać się w sądzie, tłumacząc to wielkim zainteresowaniem mediów.

Kobiecie przysługuje odwołanie do sądu administracyjnego wyższej instancji.

d3qpybo

Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere (CDU) oraz jego partyjni koledzy kierujący resortami spraw wewnętrznych w krajach związkowych, domagają się w celu poprawy bezpieczeństwa wprowadzenia częściowego zakazu noszenia burki. - Burka nie pasuje do naszego otwartego społeczeństwa. Widoczna twarz jest konstytutywnym elementem komunikacji i więzi społecznych - uważa de Maiziere.

Minister chce, żeby zakaz noszenia burki obowiązywał osoby w służbie publicznej, w przedszkolach i szkołach, sądach, w ruchu ulicznym oraz podczas demonstracji. Nieprzestrzeganie zakazu miałoby być traktowane jako wykroczenie.

Szefowie MSW z landów rządzonych przez CDU i CSU domagali się całkowitego zakazu zasłaniania twarzy, jednak zdaniem de Maiziere'a oraz prawników taki zakaz byłby sprzeczny z konstytucją.

d3qpybo

Podziel się opinią

Share

d3qpybo

d3qpybo
Więcej tematów