Trwa ładowanie...

Niedźwiedź pod Tarnowem. Leśnicy ostrzegają

Służby tropią niedźwiedzia, którego myśliwi widzieli w podmiejskich lasach w okolicach Tarnowa. Zdaniem przyrodników to prawdopodobnie osobnik, który wybudził się zbyt wcześnie i zawędrował z Bieszczad aż za Dębicę.
Share
Leśnicy przestrzegają, aby w razie spotkania z niedźwiedziem cicho i spokojnie wycofać się
Leśnicy przestrzegają, aby w razie spotkania z niedźwiedziem cicho i spokojnie wycofać sięŹródło: PAP, Fot: EPA/MLADEN ANTONOV/MA-BW
d3w55en

Myśliwi twierdzą, że widzieli niedźwiedzia w poniedziałek wieczorem w pobliżu Jodłówki Wałek i Żdżar. Zwierzę miało stać obok drogi i być bardzo dobrze widoczne w świetle reflektorów auta, którym jechali mężczyźni - podaje gazetakrakowska.pl.

- Niedźwiedź mógł mieć około 150-200 kilogramów i miał zachowywać się spokojnie - mówi serwisowi Bogusław Usień, leśniczy z leśnictwa Wałki, który przyjął zgłoszenie od myśliwych. Mężczyźni relacjonowali, że mieli dużo czasu na to, aby dokładnie przyjrzeć się drapieżnikowi.

Służby od rana przeszukują teren w pobliżu miejsca, gdzie myśliwi widzieli zwierzę. Do południa żadnych śladów nie znaleziono.

   Google maps/screen
Źródło: Google maps/screen

Leśnicy przestrzegają, aby w razie spotkania z niedźwiedziem, w miarę możliwości cicho i spokojnie wycofać się. Dodają, że drapieżnik prawdopodobnie przedwcześnie zbudził się z zimowego letargu i w poszukiwaniu pożywienia dotarł w okolice Tarnowa.

d3w55en

Pod koniec grudnia małą niedźwiedzicę, która wybudziła się za wcześnie ze snu, uratowano z potoku w Dolinie Kościeliskiej. Zwierzę przez kilka godzin nie mogło wydostać się z wody. Konieczna była pomoc przyrodników.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Afera z taśmami Kaczyńskiego. Marcinkiewicz ujawnia, co się działo w PiS

d3w55en

Podziel się opinią

Share
d3w55en
d3w55en
Więcej tematów