Trwa ładowanie...

Niedziela handlowa nie tylko w grudniu? Pojawiło się światełko w tunelu

Koronawirus daje się coraz bardziej we znaki. Rosnąca liczba przypadków zmusza rządzących do wprowadzania zmian w sektorze handlowym. Od czwartku wracają godziny dla seniorów. Władze nie wykluczają również powrotu niedziel handlowych.

Share
Niedziele handlowe 2020. Najbliższa niedziela handlowa dopiero w grudniu
Niedziele handlowe 2020. Najbliższa niedziela handlowa dopiero w grudniuŹródło: materiały WP
d492zb6

Na początku tygodnia o planie wprowadzenia w życie ustawy uwalniającej handel mówił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. - Czekam na rozpatrzenie i przyjęcie ustawy o uwolnieniu handlu w niedzielę. To pozwoli na rozłożenie zakorkowanych sklepów w sobotę - oświadczył polityk jeszcze w poniedziałek.

Niedziela handlowa wróci do kalendarza? Michał Dworczyk nie wyklucza

O sprawę powrotu niedziel handlowych w programie "Tłit" pytany był również Michał Dworczyk. - Takie postulaty się pojawiają, takie postulat wczoraj na spotkaniu z premierem zgłosili przedstawiciele PSL. Analizujemy te propozycje. (...) W takiej sytuacji, w jakiej jesteśmy, nie można wykluczać z założenia jakiegokolwiek rozwiązania, jeśli każde warte jest przeanalizowania – mówił Dworczyk w programie Wirtualnej Polski "Tłit".

Ponowne wprowadzenie do kalendarza niedziel handlowych byłoby spełnieniem postulatów, które od wielu miesięcy są redagowane przez przedstawicieli sektora handlowego. Wprowadzenie niedziel handlowych mogłoby również pozytywnie wpłynąć na rozładowanie tłumów w sklepach, co jest szczególnie istotne w obecnej sytuacji epidemicznej. Przypominamy, że w środę padł kolejny rekord nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało wówczas o 6526 potwierdzonych przypadkach COVID-19 w naszym kraju.

d492zb6

Koronawirus w Polsce. Będą zmiany w przepisach? Mogą dotyczyć kilku kwestii

Niedziele handlowe 2020. Kiedy najbliższa niedziela handlowa?

Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedziele i święta, w 2020 roku liczba niedziel handlowych została ograniczona do zaledwie 7. Sklepy były otwarte w ostatnią niedzielę stycznia, dwie niedziele w kwietniu, a także ostatnie niedziele czerwca i sierpnia.

Zgodnie z kalendarzem najbliższa niedziela handlowa będzie miała miejsce dopiero 13 grudnia, a kolejna już 20 grudnia. Taki układ ma związek z Bożym Narodzeniem i koniecznością przygotowania do świąt. Podobny system zastosowano w kwietniu, kiedy to również mogliśmy zrobić zakupy w dwie niedziele handlowe.

Niedziele handlowe 2020 WP
Niedziele handlowe 2020Źródło: WP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d492zb6

Podziel się opinią

Share
d492zb6
d492zb6
Więcej tematów