Trwa ładowanie...

Niedoszły teść Dody jedynką na liście Koalicji Obywatelskiej. Kim jest Riad Haidar

W regionie gdzie PiS wygrywał ostatnio miażdżącą większością głosów Koalicja Obywatelska wystawia na jedynkę listy w wyborach parlamentarnych Riada Haidara. To lubiany i szanowany lekarz, współpracownik Jerzego Owsiaka oraz WOŚP, niedoszły teść piosenkarki Dody.

Niedoszły teść Dody jedynką na liście Koalicji Obywatelskiej. Kim jest Riad HaidarŹródło: East News, fot: Kamil PIKLIKIEWICZ
d3zip9m
d3zip9m

- Będę ciągnął listę Koalicji Obywatelskiej, bo trzeba tu wygrać. Ja praktycznie zawsze dostaję dobry wynik - mówi WP Riad Haidar, kandydat numer jeden Koalicji Obywatelskiej w okręgu obejmującym Białą Podlaską, Chełm i Zamość. Liczy, że odbije ten region spod wpływu PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego wygrywa tam wybory od 12 lat. - Moi sympatycy wiedzą, że nie jestem zawodowym partyjniakiem, ani człowiekiem Grzegorza Schetyny, ani Włodka Czarzastego - dodaje.

W kolejnych zdaniach kandydat Koalicji Obywatelskiej streszcza swoje poglądy: - Wierzę w ideały Koalicji Obywatelskiej jak uczciwość, szacunek dla pracujących ludzi, równość i poszanowanie godności wszystkich obywateli. Znam autentyczne problemy ludzi, bo całe życie poświeciłem na pracę nad leczeniem noworodków. Nie jestem jednak sympatykiem parad równości, bo nie pochwalam afiszowania się swoją orientacją seksualną - mówi dalej.

Zobacz także: Kaczyński interweniuje ws. lotów Kuchcińskiego. Miller wskazuje przyczynę

Będzie walka. W tym okręgu kandydat PiS to Jacek Sasin

Przypomnijmy, że w tym regionie konkurencyjną "jedynką" jest Jacek Sasin, obecny wicepremier. PiS przerzucił tego kandydata na wschód, w 2015 roku Sasin zbierał głosy ze swojego matecznika - czyli okręgu podwarszawskiego. W okręgu wyborczym nr 7 PiS wygrywa wybory od 2007 roku. Schetyna, zapowiadał, że część miejsc na listach wyborczych odda znanym lokalnym liderom, gotowym poprzeć Koalicję Obywatelską w boju z PiS.

d3zip9m

Riad Haidar jest znanym i cenionym lekarzem. Pracuje jako ordynator oddziału neonatologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Rodzina Haidarów pochodzi z Syrii. W 1972 roku przyjechał na studia medyczne do Lublina. Początkowo był stypendystą syryjskiego rządu. Uczelnię ukończył na własny koszt. W Polsce poznał swoją żonę również jest lekarzem.

Riad haidar od prawie 20 lat organizuje finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej. Facebook.com
Riad haidar od prawie 20 lat organizuje finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej. Źródło: Facebook.com, fot: Riad Haidar

Niedoszły teść Dody, współpracownik WOŚP

Mają trzech synów. Jeden z nich to Emil Haidar, były partner piosenkarki Dody. Riad Haidar od prawie 20 lat organizuje finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej.

W poprzednich wyborach bezskutecznie ubiegał się o mandat posła. W 2015 roku był kandydatem SLD. - Dostałbym mandat, gdyby koalicja lewicy przekroczyła wówczas próg wyborczy - wspomina. Aktualnie jest radnym sejmiku lubelskiego. Pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komisji ochrony zdrowia i rodziny.

Masz newsa , zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zip9m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zip9m
Więcej tematów