Trwa ładowanie...
d33xke0

Nie wrócił z przerwy w odbywaniu kary za kierowanie gangiem. W tym czasie założył kolejny gang

Prokuratura Krajowa w Szczecinie skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Szczecinie ws. dwóch gangsterów. Założyli i kierowali grupą przestępczą, która zajmowała się produkowaniem amfetaminy. Planowała też przemyt marihuany z Hiszpanii do Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gang został rozbity we wrześniu 2018 r.
Gang został rozbity we wrześniu 2018 r. (WP.PL, Fot: Maciej Stanik)
d33xke0

Akt oskarżenia dotyczy Jerzego Ł. i jego konkubiny Darii K.-S. oraz Daniela K. ps. "Jełon". Mężczyźni prowadzili grupę przestępczą, która zajmowała się produkcją amfetaminy. Do wytwarzania narkotyku wykorzystywano odczynniki, które były szmuglowane z Holandii. Gangsterzy planowali również przemycenie do Polski marihuany uprawianej w Hiszpanii.

W Polsce grupa działała głównie w Szczecinie oraz innych miejscowościach na terenie województwa zachodniopomorskiego, a za granicą właśnie w Holandii i Hiszpanii. Działalność w gangu stała się dla oskarżonych głównym źródłem utrzymania. W czasie śledztwa zabezpieczono 12 kg amfetaminy wartej 110 tys. zł. Grupa miała wprowadzić do obrotu co najmniej 19 kg narkotyku.

d33xke0

Definitywne rozbicie gangu nastąpiło we wrześniu 2018 r. Jerzy Ł. grupę założył podczas przerwy w odbywaniu kary 9 lat więzienia. Skazany został za kierowanie innym gangiem, zajmującym się m.in. kradzieżą z włamaniami. Działał w latach 2008-2010 na terenie Polski, Szwecji i Niemiec. Mężczyzna był wielokrotnie karany za udział w grupie przestępczej, przestępstwa narkotykowe oraz posiadanie broni, amunicji i materiałów wybuchowych.

Z kolei Daniel K. był karany za przestępstwa narkotykowe. Obecnie w szczecińskim Sądzie Okręgowym toczy się inne postępowanie, w którym został oskarżony o udział w gangu i przestępstwa narkotykowe. Wcześniej do tego samego Sądu akt oskarżenia skierowano przeciwko kolejnemu członkowi tej grupy Jerzemu G. Oskarżonym grozi im do 15 lat więzienia.

Zobacz także: Kontrowersyjne słowa prof. Płatek o wyborcach PiS. Andruszkiewicz odpowiada

Źródło: pk.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33xke0

Podziel się opinią

Share
d33xke0
d33xke0