ycipk-ir4zgs

Nie wrócił z przerwy w odbywaniu kary za kierowanie gangiem. W tym czasie założył kolejny gang

Prokuratura Krajowa w Szczecinie skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Szczecinie ws. dwóch gangsterów. Założyli i kierowali grupą przestępczą, która zajmowała się produkowaniem amfetaminy. Planowała też przemyt marihuany z Hiszpanii do Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gang został rozbity we wrześniu 2018 r.
Gang został rozbity we wrześniu 2018 r. (WP.PL, Fot: Maciej Stanik)
ycipk-ir4zgs

Akt oskarżenia dotyczy Jerzego Ł. i jego konkubiny Darii K.-S. oraz Daniela K. ps. "Jełon". Mężczyźni prowadzili grupę przestępczą, która zajmowała się produkcją amfetaminy. Do wytwarzania narkotyku wykorzystywano odczynniki, które były szmuglowane z Holandii. Gangsterzy planowali również przemycenie do Polski marihuany uprawianej w Hiszpanii.

W Polsce grupa działała głównie w Szczecinie oraz innych miejscowościach na terenie województwa zachodniopomorskiego, a za granicą właśnie w Holandii i Hiszpanii. Działalność w gangu stała się dla oskarżonych głównym źródłem utrzymania. W czasie śledztwa zabezpieczono 12 kg amfetaminy wartej 110 tys. zł. Grupa miała wprowadzić do obrotu co najmniej 19 kg narkotyku.

ycipk-ir4zgs

Definitywne rozbicie gangu nastąpiło we wrześniu 2018 r. Jerzy Ł. grupę założył podczas przerwy w odbywaniu kary 9 lat więzienia. Skazany został za kierowanie innym gangiem, zajmującym się m.in. kradzieżą z włamaniami. Działał w latach 2008-2010 na terenie Polski, Szwecji i Niemiec. Mężczyzna był wielokrotnie karany za udział w grupie przestępczej, przestępstwa narkotykowe oraz posiadanie broni, amunicji i materiałów wybuchowych.

Z kolei Daniel K. był karany za przestępstwa narkotykowe. Obecnie w szczecińskim Sądzie Okręgowym toczy się inne postępowanie, w którym został oskarżony o udział w gangu i przestępstwa narkotykowe. Wcześniej do tego samego Sądu akt oskarżenia skierowano przeciwko kolejnemu członkowi tej grupy Jerzemu G. Oskarżonym grozi im do 15 lat więzienia.

Zobacz także: Kontrowersyjne słowa prof. Płatek o wyborcach PiS. Andruszkiewicz odpowiada

ycipk-ir4zgs

Źródło: pk.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-ir4zgs
ycipk-ir4zgs