Trwa ładowanie...

10 funkcjonariuszy Służby Więziennych oskarżonych. Korupcja przy pracy więźniów

Strażnicy z Ustki zostali oskarżeni o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Mieli nielegalnie organizować pracę więźniów. Większość przyznała się do winy. Grozi im do 10 lat więzienia.
Share
Większość funkcjonariuszy Służby Więziennej przyznała się do winy
Większość funkcjonariuszy Służby Więziennej przyznała się do winyŹródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d16nkvu

Do zdarzenia miało dochodzić między lipcem 2017 r., a lutym 2018 r. Funkcjonariusze Straży Więziennej z Ustki mieli "nielegalnie organizować i umożliwiać zatrudnianie skazanych przy wykonywaniu prac na rzecz zewnętrznych podmiotów gospodarczych". Wszystko miało się odbywać "poza oficjalną ewidencją i bez zachowania wymogów wystawiania przepustek" - podaje portal dziennikbaltycki.pl.

Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała wobec strażników akt oskarżenia. Ośmiu odpowiadać będzie za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków służbowych. Dwóch kolejnych, w tym kierownika jednostki penitencjarnej, oskarżono dodatkowo o działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Kierownik aresztu usłyszał też zarzut ujawnienia tajemnicy służbowej.

d16nkvu

Większość funkcjonariuszy SW przyznała się do winy. Złożone przez nich wyjaśnienia mają "korespondować z dowodami w sprawie". Wobec oskarżonych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Strażnicy zostali zawieszeni w czynnościach służbowych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Kontrowersyjne słowa prof. Płatek o wyborcach PiS. Andruszkiewicz odpowiada

Źródło: dziennikbaltycki.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16nkvu

Podziel się opinią

Share
d16nkvu
d16nkvu
Więcej tematów