ycipk-3z1ce3

Afera korupcyjna we Wrocławiu. Były senator i jego syn zatrzymani przez CBA

CBA w Szczecinie zatrzymało 4 osoby w związku z powoływaniem się na wpływy w prokuraturze oraz udzielaniem korzyści majątkowej prokuratorowi. Zatrzymani to były senator i burmistrz Świebodzic Jan W., jego syn Tomasz oraz dwoje adwokatów: Ryszard B. i Agnieszka G.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Centralne Biuro Korupcyjne zatrzymało cztery osoby ws. korupcji
Centralne Biuro Korupcyjne zatrzymało cztery osoby ws. korupcji (East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK)
ycipk-3z1ce3

Sprawa dotyczy korupcji we wrocławskim wymiarze sprawiedliwości, której badanie doprowadziło do ujawnienia afery hazardowej. Do zdarzeń będących przedmiotem śledztwa doszło w latach 2009-2010. Wówczas śledztwo prowadziło CBA we Wrocławiu.

Zatrzymane przez delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie cztery osoby powoływały się na wpływy w prokuraturze i wręczyły łapówkę prokuratorowi. Kwota wynosiła nie więcej niż 10 tys. zł - podaje Prokuratura Krajowa. Pieniądze miały zostać wręczone za prowadzenie śledztwa zgodnie z oczekiwaniami osób wręczających korzyść majątkową.

ycipk-3z1ce3

Jak ustalił portal TVP Info zatrzymani to adwokaci Ryszard B. i Agnieszka G. oraz były senator Unii Demokratycznej i burmistrz Świebodzic Jan W., a także jego syn Tomasz W. Podejrzani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Krajowej, gdzie usłyszą zarzuty. Wskazane przestępstwa są zagrożone karą 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też: Patryk Jaki europosłem. Nie wyklucza, że odda mandat

ycipk-3z1ce3

Źródło: pk.gov.pl/tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3z1ce3

ycipk-3z1ce3
ycipk-3z1ce3