Trwa ładowanie...
ycipk-3da66o

Kolejne zarzuty dla byłego wiceministra. Dotyczą korupcji

Prokuratura przedstawiła Janowi Buremu uzupełnione i zmienione zarzuty. Dodatkowo były szef klubu PSL jest oskarżony o nakłanianie policjanta do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków oraz namawiania do wręczenia łapówki sędziemu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Bury usłyszał kolejne zarzuty
Jan Bury usłyszał kolejne zarzuty (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-3da66o

Rzecznik prokuratury Ewa Bialik poinformowała, że w środę uzupełniono i zmieniono zarzuty Janowi Buremu, które zostały mu postawione w listopadzie 2015 r. W treści zmodyfikowano okres działania przestępczego byłego posła PSL, sumy przyjętych korzyści i osób uczestniczących w czynie zabronionym - podaje PAP na swojej stronie internetowej.

Dodatkowo były sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa został oskarżony o nakłanianie policjanta do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. Do zdarzenia doszło w 2013 r. Z kolei w 2016 r. Bury miał powoływać się na wpływy w sądach oraz nakłaniać do wręczenia łapówki sędziemu.

ycipk-3da66o

Wobec byłego polityka w dalszym ciągu obowiązują środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Były poseł PSL został zatrzymany w listopadzie 2015 r. przez CBA. W innym wątku procesu razem z Burym oskarżony jest prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski. Na ławie oskarżonych zasiadł też wicedyrektor rzeszowskiej delegatury NIK Paweł A. Podejrzanym grożą trzy lata więzienia.

Zobacz także: „Korupcja”, „szokujące”. Leszek Balcerowicz o “Taśmach Kaczyńskiego”

ycipk-3da66o

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3da66o

ycipk-3da66o
ycipk-3da66o