Trwa ładowanie...
d4jq7nc

Zarzuty dla biznesmenów ws. seksafery. "Prowokacja"

Zarzuty o charakterze korupcyjnym i dotyczące stręczycielstwa usłyszało trzech biznesmenów, których w Łódzkiem zatrzymali funkcjonariusze CBA. W tej samej sprawie prokuratura chce postawić zarzuty także posłowi opozycji Stefanowi Niesiołowskiemu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zarzuty dla biznesmenów ws. seksafery. "Prowokacja"
(East News, Fot: Krystian Dobuszynski/REPORTER)
d4jq7nc

Podejrzani złożyli wyjaśnienia, a prokuratura ma 48 godzin na podjęcie decyzji, co do środka zapobiegawczego - podaje Radio Zet.

Biznesmeni prowadzili spółki działające w branży restauracyjno-hotelarskiej. Dzięki wpływom udało im się załatwić kontrakty na dostawy miału węglowego i fosforytów dla Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Z ustaleń prokuratury wynika, że łączna wartość tych kontraktów wyniosła 13 mln zł.

Jak ustalił reporter WP, intratne kontrakty miał załatwiać Stefan Niesiołowski. W zamian poseł miał otrzymywać m.in. korzyści majątkowe w postaci usług seksualnych opłacanych przez biznesmenów.

d4jq7nc

Prokurator Generalny przesłał do Marszałka Sejmu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Stefana Niesiołowskiego do odpowiedzialności karnej.

"Bogdan W. i Wojciech K. umawiali kobiety na spotkania ze Stefanem Niesiołowskim, organizowali miejsca, w których dochodziło do zbliżeń, organizowali transport dla kobiet i wypłacali im wynagrodzenie za usługi seksualne na rzecz posła. Do takich zdarzeń doszło co najmniej trzydziestokrotnie" - czytamy w oficjalnym komunikacie Prokuratury Krajowej.

"Prowokacja"

Sam Niesiołowski odrzuca te oskarżenia. Dziennikarzom w Sejmie powiedział, że padł ofiarą prowokacji ze strony służb, bo "PiS chce przykryć taśmy Jarosława Kaczyńskiego".

d4jq7nc

- Wymyślili to - mówił.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: „Czarna lista” Wałęsy. Borys Budka idzie krok dalej

d4jq7nc

Podziel się opinią

Share

d4jq7nc

d4jq7nc
Więcej tematów