Trwa ładowanie...
d2yiraa

Nie wpuszczaj ich do mieszkania!

To już jest plaga. Policja odnotowała kolejne przypadki kradzieży dokonanych przez oszustów udających pracowników administracji. Przestępcy mogą działać dzięki swojej bezczelności i naszej bezgranicznej naiwności.

Share
d2yiraa

Policyjny rysownik przez kilka godzin przygotowywał portrety pamięciowe dwóch osób podejrzanych o kradzieże. Tylko ta para ma na koncie co najmniej dwa przestępstwa. Do obu doszło ostatniej środy. Za każdym razem scenariusz zajścia był taki sam.

Według relacji poszkodowanych, przedstawiali się jako pracownicy administracji. - Pod pretekstem sprawdzenia działania instalacji wodnej byli wpuszczani do mieszkania - informuje mł. asp. Arkadiusz Arciszewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jedna z poszukiwanych "zawracała głowę" ofierze i prosiła o udział w sprawdzaniu instalacji wodnej. W tym czasie wspólnik mógł spokojnie penetrować mieszkanie szukając pieniędzy i cennych przedmiotów.

79-latek z Lublina przez oszustów stracił 1300 zł. Spotkanie z nimi zaczęło się od sprawdzania rur i wodomierzy w łazience. Później złodzieje oświadczyli, że gospodarz musi załatwić sprawy opłat za wodę. Starszy mężczyzna wyciągnął portfel z gotówką. Wtedy kobieta znowu poprosiła mężczyznę o przejście do łazienki. Mężczyzna z pośpiechu zostawił portfel na stole. Wtedy zajął się nim drugi ze złodziejaszków.

d2yiraa

Także w środę ofiarą naciągaczy padła 77-latka, którą łatwowierność kosztowała tysiąc złotych. To i tak niewiele, gdy porówna się to do łupu, z jakim wyszła we wtorek złodziejka z mieszkania 92-latka z ul. Puchacza. Kobieta podająca się za pracownicę administracji ukradła ofierze aż 13 tysięcy zł.

Policja zdaje sobie sprawę, że podobnych kradzieży mogło być więcej. - Prosimy o kontakt wszystkie osoby, które zostały w podobny sposób oszukane - apeluje mł. asp. Arkadiusz Arciszewski.

Nieufność może się nam opłacić

Policja przypomina, jak nie dać się okraść we własnym domu:
- nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia kto i po co przyszedł - spójrz przez wizjer
- nie przekazuj żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków Waszej rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy poprzez pośredników
- jeśli zjawił się przedstawiciel jakiejś instytucji, bez otwierania drzwi sprawdź telefonicznie, czy był on do Was kierowany
- jeśli musisz kogoś wpuścić, nie zostawiaj go samego w mieszkaniu
- nie dawaj pieniędzy akwizytorom czy inkasentom

Oficjalne wydanie internetowe www.polskatimes.pl/KurierLubelski

d2yiraa

Podziel się opinią

Share
d2yiraa
d2yiraa
Więcej tematów