Trwa ładowanie...
d4lr675

"Nie" dla kontrowersyjnej dyskoteki w Oświęcimiu

Kontrowersyjna dyskoteka w Oświęcimiu nie będzie mogła dalej funkcjonować. Jest to efekt dwóch decyzji, które w tej sprawie podjął wojewoda małopolski.

Share
d4lr675

Podczas okupacji hitlerowskiej w obiektach garbarni, gdzie mieści się dyskoteka, pracowali niewolniczo więźniowie KL Auschwitz. Wielu z nich tam zginęło.

Rzecznik wojewody małopolskiego Artur Paszko poinformował w poniedziałek, że jego zwierzchnik uchylił w całości decyzje starosty oświęcimskiego o wydaniu pozwolenia na budowę oraz pozwolenia na użytkowanie obiektu. Wojewoda uzasadnił decyzje tym, że starosta w postępowaniu administracyjnym nie uznał za stronę Fundacji na Rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży.

Artur Paszko dodał, że obie decyzje są ostateczne i zapadły po rozpatrzeniu odwołań Fundacji na Rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży. Można je jednak zaskarżyć do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Latem ubiegłego roku starosta wydał zgodę na zorganizowanie i uruchomienie kontrowersyjnej dyskoteki. Rada Fundacji na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży odwołała się od tej decyzji do wojewody małopolskiego. Jej członkowie uważali, że działalność dyskoteki narusza interesy Domu Spotkań i zagraża prowadzeniu działalności edukacyjnej-wychowawczej wśród młodzieży.

Rada podkreśliła, że działalność dyskoteki spowoduje zmniejszenie liczby osób indywidualnych i grup korzystających z usług Domu, co uniemożliwi finansowanie wymian międzynarodowych, podróży studyjnych i seminariów dla polskich grup młodzieżowych. (aso)

d4lr675
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lr675
Więcej tematów