Trwa ładowanie...
d1t6f9b

Nic już nie zatrzyma Korei? Kim Dzong Un ma ambitny cel

Kim Dzong Un ma wielkie ambicje. Właśnie zapowiedział, że Korea Północna stanie się najsilniejszą potęgą nuklearną i militarną na świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korea Północna ma rakiety międzykontynentalne
Korea Północna ma rakiety międzykontynentalne (East News)
d1t6f9b

Przywódca Korei Północnej zapowiedział w przemówieniu do pracowników programu balistycznego, że jest zdecydowany uczcić swój kraj "najsilniejszą potęgą nuklearną na świecie" - poinformowała PAP.

W listopadzie władze Korei Płn. poinformowały, że wszelkie cele ambitnego programu budowy strategicznych sił jądrowych zostały osiągnięte. Kraj dołączył tym samym do grona mocarstw jądrowych.

d1t6f9b

Odbył się wówczas także test międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM) typu Hwasong-15 (KN20). Stało się zatem oczywiste, że północnokoreańskie rakiety są w stanie trafiać w cele znajdujące się na niemal całym terytorium Stanów Zjednoczonych.

W tym roku Korea Północna dwukrotnie testowała rakiety międzykontynentalne. Obecny test wskazuje na to, że Pjongjangowi udało się zbudować rakietę o jeszcze większym zasięgu. Północnokoreańskie media przekonują, że rakiety "Hwasong-15” są w stanie osiągać cele na całym terytorium Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także: Wirtualna Korea Północna

d1t6f9b

Podziel się opinią

Share
d1t6f9b
d1t6f9b
Więcej tematów