Trwa ładowanie...
do5hba4

Nerwowo na linii Wałęsa-Adamowicz. "Jesteś mechanizmem niszczącym"

Nietypowa wymiana zdań pomiędzy Jarosławem Wałęsą a Pawłem Adamowiczem. Prezydent Gdańska zaoferował politykowi, by ten został jego pierwszym zastępcą po wyborach. Co na to Wałęsa? Ma dla Adamowicza inną propozycję.
Share
Wałęsa nie wytrzymał. Mocne słowa
Wałęsa nie wytrzymał. Mocne słowa Źródło: PAP
do5hba4

Do nietypowego zdarzenia doszło na "Gdańskiej Debacie Gospodarczej - Wybory 2018". Wszystko zaczęło się od słów Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który obecnie ubiega się o reelekcję.

- Bądź pierwszym zastępcą prezydenta Gdańska, a za pięć lat będziesz świetnym kandydatem na głównego prezydenta. Okres asymilacyjny jest potrzebny - takie słowa Adamowicz skierował do Jarosława Wałęsy.

Co na to sam zainteresowany? - Paweł: przeczysz samemu sobie. Mówiłeś, że żądasz od Platformy Obywatelskiej, aby porozumiała się z Nowoczesną. Mamy to porozumienie i poszerzamy się na inne środowiska, a teraz ty stoisz z boku. Paweł, to jest błąd, ty też się tego uczyłeś - stwierdził Wałęsa w odpowiedzi na ofertę Adamowicza.

do5hba4

Jednak Adamowicz nie dawał za wygraną. - Ale uczyłem się co najmniej od ośmiu lat jako radny. Zapraszam do współpracy - zaznaczył prezydent Gdańska. - Zrozum, że teraz jesteś mechanizmem niszczącym. Koalicja Obywatelska to jest przyszłość - odpowiedział Wałęsa.

Do sprawy wrócił również podczas swojego przemówienia podczas debaty. - Jestem przedstawicielem Koalicji Obywatelskiej, która reprezentuje Platformę Obywatelską, Nowoczesną, ale też ruchy miejskie, społeczników, radnych dzielnic. Nie zamykamy się jeszcze w tej formule. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do tego, żeby do nas dołączali, bo wspólnie razem możemy uczynić z Gdańska jeszcze piękniejsze miejsce na świecie - opowiadał Jarosław Wałęsa.

- I tu chcę się zwrócić do mojego przyjaciela, do Pawła. Pawle, nie czas na egoizm. Teraz jest czas, żebyś wrócił do nas. Jest dla ciebie miejsce w Koalicji Obywatelskiej, przyjmiemy cię z otwartymi rękami: wróć. Bo wspólnie razem osiągniemy więcej. Obronimy Gdańsk przed PiS-em i osiągniemy to, czego jeszcze się nie udało zrobić przez ostatnie dekady. Proszę cię, deklaruję to po raz kolejny i zawsze będę to mówił: jestem twoim przyjacielem i razem zrobimy więcej. Zapraszam cię do Koalicji Obywatelskiej - dodał Wałęsa.

do5hba4

Zobacz także: "Hollywoodzki trailer" Donalda Tuska. Reakcja Zdzisława Krasnodębskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

do5hba4

Podziel się opinią

Share
do5hba4
do5hba4
Więcej tematów