Trwa ładowanie...

Nepotyzm w PiS. Nieoficjalnie: 13 osób odeszło z państwowych spółek

Trzynastu członków rodzin polityków Prawa i Sprawiedliwości nie pracuje na państwowych posadach - podaje RMF FM. To pierwsze osoby, które straciły stanowiska w spółkach Skarbu Państwa na skutek uchwały PiS o nepotyzmie.

Nepotyzm w PiS. Nieoficjalnie: 13 osób odeszło ze spółekNepotyzm w PiS. Nieoficjalnie: 13 osób odeszło ze spółekŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d372sj0
d372sj0

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń RMF FM, 13 członków rodzin polityków PiS odeszło ze stanowisk w państwowych spółkach na własną prośbę. Wszystkie te osoby same złożyły rezygnacje po tym, jak partia Jarosława Kaczyńskiego przyjęła "uchwałę sanacyjną".

Według stacji na liście osób, które straciły pracę, jest żona Ryszarda Czarneckiego, która zasiadała w radzie nadzorczej Armatury Kraków, należącej do PZU.

Nepotyzm w PiS. Nieoficjalnie: 13 osób odeszło ze spółek

RMF FM podaje, że z posady w spółkach Skarbu Państwa zrezygnowali również syn byłego ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego oraz mąż posłanki Agnieszki Soin.

Zobacz też: Unia nałoży karę na Polskę? Michał Woś wskazał rozwiązanie

Z doniesień stacji wynika, że wśród tych 13 osób jest też żona najbliższego współpracownika prezesa PiS, czyli Krzysztofa Sobolewskiego, która jednak zrezygnowała z pracy we władzach kilku państwowych spółek już wcześniej.

d372sj0

Uchwała z kongresu PiS obejmuje rodziców, dzieci, małżonków i rodzeństwo posłów, senatorów lub europosłów partii. Nie chodzi jednak o wszystkie stanowiska, ale tylko o członków zarządów i rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Tu jednak też jest wyjątek, bo w uchwale PiS zapisano, że zakazy nie obejmują osób, które "zostały zatrudnione lub pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i jednocześnie doszło do nadzwyczajnej sytuacji życiowej".

Stanowisko zachowa m.in. szwagierka wicepremiera Jacka Sasina, która z rekomendacji marszałka województwa (PiS) zasiada w Radzie Nadzorczej Portu Lotniczego w Lublinie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d372sj0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d372sj0
Więcej tematów