Trwa ładowanie...
d2vok3t

Nazistowskie symbole w reklamie sklepu? "To nie przypadek"

• Znany niemiecki sklep wypuścił świąteczną reklamę • Wielu ludzi uważa, że pojawiły się w niej nazistowskie symbole • Nawet eksperci twierdzą, że to nie przypadek • O kontrowersyjnej reklamie zrobiło się głośno w niemieckich i brytyjskich mediach
Share
Świąteczna reklama sklepu EDEKA.
Świąteczna reklama sklepu EDEKA.Źródło: YouTube/Edeka
d2vok3t

Święta już za niecały miesiąc, a co za tym idzie popularne marki przygotowały dla swoich klientów świąteczne reklamy. Jedną z nich jest niemiecka sieć hipermarketów EDEKA. Jednak po udostępnieniu nowego filmu, w internecie nie zabrakło słów krytyki.

To, co budzi wątpliwości to m.in. rejestracje samochodów, które pojawiają się w reklamie. Jedno z aut posiada tablicę "MU SS 420". Dla wielu osób skrót SS kojarzy się z nazistowską formacją, a numer "420" z innym zapisem daty urodzenia samego Hitlera.

Kolejny pojazd posiada rejestrację "SO LL 3849". W tej internauci dopatrzyli się nazistowskiego pozdrowienia "Heil Deutschland", bowiem numer 84 naziści rozumieli jako ósmą i czwartą literę alfabetu - H i D.

d2vok3t

* ZOBACZCIE WIDEO:*

O sprawie napisały już niemieckie media m.in. n24.de i meedia.de oraz brytyjski "Guardian". Firma tłumaczy, że nie umieściła nazistowskich symboli umyślnie.

d2vok3t

Podziel się opinią

Share
d2vok3t
d2vok3t
Więcej tematów