Trwa ładowanie...

Nawałnice w Czechach. Jedna ofiara śmiertelna

Gwałtowne burze nawiedziły w sobotę Czechy. Zalały domy, drogi a nawet kościoły. Jedna osoba poniosła śmierć.
Share
Burza
BurzaŹródło: Pixabay.com
d1d1nxx

Jak donosi Radio Praha, ofiarą była młoda kobieta, która brała udział w geocachingu, grze polegającej na szukaniu ukrytych przedmiotów. Na skutek burzy utopiła się w Wełtawie. Według czeskiej agencji prasowej CzTK, utopić się mógł także towarzyszący jej mężczyzna. Trwają poszukiwania jego ciała.

Nawałnice przeszły nad Czechami w sobotę wieczorem. Strażacy musieli interweniować ponad 50 razy. W Pradze na starym mieście musieli wypompowywać wodę z piwnicy zabytkowego klasztora św. Agnieszki. Woda sięgała 40 centymetrów. Podobny los spotkał domy w wielu regionach Czech. Opady były tak silne, że spowodowały podtopienia.

Ulewa w Pradze spowodowała również przerwanie meczu honorującego zakończenie kariery znanego piłkarza Tomasza Rosickiego. Przerwa trwała godzinę.

d1d1nxx

Nie obyło się bez wypadków. W miejscowości Szumperk pociąg wjechał w leżące na torach powalone drzewo. Nikt nie został ranny.

Alert burzowy został utrzymany w całym kraju aż do niedzielnego wieczora.

W niedzielę burze dotrą także nad Polskę. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami na terenie 13 województw. Dodatkowo IMGW ostrzega przed upałem w województwie lubuskim i wielkopolskim.

d1d1nxx

Podziel się opinią

Share
d1d1nxx
d1d1nxx
Więcej tematów