Trwa ładowanie...
d26qdhr

Nawałnice w Czechach. Jedna ofiara śmiertelna

Gwałtowne burze nawiedziły w sobotę Czechy. Zalały domy, drogi a nawet kościoły. Jedna osoba poniosła śmierć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burza
Burza (Pixabay.com)
d26qdhr

Jak donosi Radio Praha, ofiarą była młoda kobieta, która brała udział w geocachingu, grze polegającej na szukaniu ukrytych przedmiotów. Na skutek burzy utopiła się w Wełtawie. Według czeskiej agencji prasowej CzTK, utopić się mógł także towarzyszący jej mężczyzna. Trwają poszukiwania jego ciała.

Nawałnice przeszły nad Czechami w sobotę wieczorem. Strażacy musieli interweniować ponad 50 razy. W Pradze na starym mieście musieli wypompowywać wodę z piwnicy zabytkowego klasztora św. Agnieszki. Woda sięgała 40 centymetrów. Podobny los spotkał domy w wielu regionach Czech. Opady były tak silne, że spowodowały podtopienia.

Ulewa w Pradze spowodowała również przerwanie meczu honorującego zakończenie kariery znanego piłkarza Tomasza Rosickiego. Przerwa trwała godzinę.

d26qdhr

Nie obyło się bez wypadków. W miejscowości Szumperk pociąg wjechał w leżące na torach powalone drzewo. Nikt nie został ranny.

Alert burzowy został utrzymany w całym kraju aż do niedzielnego wieczora.

W niedzielę burze dotrą także nad Polskę. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami na terenie 13 województw. Dodatkowo IMGW ostrzega przed upałem w województwie lubuskim i wielkopolskim.

d26qdhr

Podziel się opinią

Share
d26qdhr
d26qdhr
Więcej tematów