Trwa ładowanie...
d58jz52
d58jz52
osetia południowa

"NATO i Izrael dostarczają broń do Gruzji"

Gruzja nadal otrzymuje broń i sprzęt wojskowy od państw NATO, Izraela i Ukrainy - oświadczył szef wywiadu wojskowego Rosji (GRU) gen. Aleksandr Szlachturow, nie wykluczając nowej agresji ze strony Tbilisi na Osetię Południową i Abchazję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d58jz52

- Według posiadanych przez nas danych, Gruzja - podobnie jak przed wydarzeniami z sierpnia 2008 r. - nadal otrzymuje pomoc wojskową od państw NATO, Izraela i Ukrainy - oświadczył Szlachturow.

- Państwa NATO, a przede wszystkim wschodnioeuropejscy członkowie Sojuszu (...) dostarczają Gruzji głównie broń palną i sprzęt wojskowy. USA prowadzą szkolenia składu osobowego armii gruzińskiej w dziedzinie taktyki NATO, Izrael dostarcza Gruzji bezpilotowy sprzęt latający, a Ukraina - broń ciężką, m.in. czołgi i środki obrony powietrznej - oznajmił.

- Dostawy broni do Gruzji z Ukrainy odbywają się, w celu ich zatajenia, nie za pośrednictwem rządu, choć nie bez wiedzy najwyższego kierownictwa ukraińskiego - podkreślił Szlachturow.

- Nieprzewidywalność polityki kierownictwa gruzińskiego na czele z (prezydentem Micheilem) Saakaszwilim, które może pokusić się o użycie siły w celu poskromienia niesfornych republik, tak jak w sierpniu ubiegłego roku. Nie wykluczamy takiego rozwoju sytuacji - oznajmił.

Rosja obchodzi w czwartek Dzień Agenta Wywiadu Wojskowego.

d58jz52

Podziel się opinią

Share
d58jz52
d58jz52
Więcej tematów