Trwa ładowanie...
d4gzcn3

Narodowiec wyrywa kobiecie flagę KOD. Nowe nagranie z Radomia

Nowe nagranie ws. awantury i pobicia w Radomiu nie pozostawia wątpliwości, kto rozpoczął szarpaninę. Widać na nim jak członek Młodzieży Wszechpolskiej wyrywa kobiecie flagę KOD. To początek zamieszania i szarpaniny, która wymknęła się spod kontroli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narodowiec wyrywa kobiecie flagę KOD. Nowe nagranie z Radomia
(Twitter, Fot: Dariusz Pocztowski)
d4gzcn3

Nagranie rozpoczyna się chwilę przed tym, gdy ubrany w czarną koszulkę mężczyzna próbuje wyrwać kobiecie sztandar z flagą KOD, na co błyskawicznie reaguje straż KOD.
Dochodzi do szarpaniny, po której mężczyzna ucieka. Goni go straż KOD oraz uczestnicy manifestacji.

Później z oddali widać sceny znane już z nagrań udostępnionych w sieci w sobotę. Na ratunek uciekającemu mężczyźnie śpieszą uczestnicy manifestacji narodowców. Dochodzi do przepychanek, podczas których pobito działacza KOD Andrzeja Majdana. - Z naszej strony nie było żadnej agresji. To oni zrywali nam czapki z głów, naszej szefowej wyrwali krótkofalówkę, mi próbowano wyrwać megafon, szarpano za plecak - powiedział Majdan Wirtualnej Polsce.

d4gzcn3

Zobacz też: ONR protestuje przeciwko "Klątwie"

Sprawa zajść w Radomiu trafiła do miejscowej prokuratury. Szef MSWiA zapowiedział też kontrolę w policji. - Wbrew temu, co można przeczytać w mediach związanych z opozycją, policja była na miejscu. Ale rzeczywiście wszystko wskazuje na to, że siły były zbyt małe - ocenił Błaszczak.

Platforma Obywatelska ma jeszcze w poniedziałek złożyć zawiadomienie do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry dot. pobicia na tle politycznym działacza KOD w Radomiu. Platforma chce też, by minister objął śledztwo w tej sprawie osobistym nadzorem.

PO zarzuciła policji bezczynność w związku z wydarzeniami w Radomiu; wystosowała w tej sprawie pismo do szefa MSWiA.

Sobotnie manifestacje odbyły się w rocznicę Czerwca '76.

d4gzcn3

Podziel się opinią

Share
d4gzcn3
d4gzcn3
Więcej tematów