Trwa ładowanie...

Narodowe Święto Niepodległości. Małgorzata Kidawa-Błońska w filmie niczym prezydent

Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji premier Mateusz Morawiecki przygotował specjalny film. Jednak nie tylko on. Specjalne wideo przygotowała też coraz bardziej promowana przez opozycję Małgorzata Kidawa-Błońska. Przypomina nieco materiały z orędziami prezydenta.

Share
Narodowe Święto Niepodległości. Małgorzata Kidawa-Błońska w filmie niczym prezydent
Źródło: Facebook.com
d40c0xa

"Polska dzisiaj, tak jak nigdy, potrzebuje zgody narodowej" - mówi w filmie przygotowanym na 11 listopada Małgorzata Kidawa-Błońska. Była kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera, teraz jej nazwisko pojawia się również w kontekście wyborów prezydenckich 2020.

"101 lat temu Polska odzyskała Niepodległość. Ziściło się półtora wieku marzeń o wolnej Ojczyźnie. Dziś, pamiętając o przeszłości powinniśmy spoglądać w przyszłość i szukać wyłącznie tego co nas łączy, a nie dzieli. Zjednoczeni możemy zrobić wiele dobrego" - mówi w filmie Kidawa-Błońska. Kadr oraz sceneria przypominają filmy, w jakich występuje prezydent wygłaszający orędzia.

Film z okazji Narodowego Święta Niepodległości opublikował też premier Mateusz Morawiecki. "Polska naprawdę jest wyjątkowa. Kochajmy i szanujmy nasz dom. Patriotyzm to miłość do Polski każdego dnia" - podkreśla szef rządu. Poza nim, w wideo występują Polacy w różnym wieku zachwycający się Polską.

Marsz Niepodległości. Bartłomiej Sienkiewicz mówi o "upokorzeniu"

Premier udostępnił materiał w mediach społecznościowych. Dołączył do niego komentarz: "11 listopada ma dla mnie znaczenie szczególne, bowiem sięgam przy każdej rocznicy do czasów dzieciństwa. Miałem wówczas jakieś pięć lat i z wolna coś sobie czytałem. Mama przyniosła do domu przedwojenne wydanie bajek dla dzieci. Był tam wiersz Lucyny Krzemienieckiej 'W Rocznicę Niepodległości'”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40c0xa

Podziel się opinią

Share
d40c0xa
d40c0xa
Więcej tematów