Trwa ładowanie...
11 listopada

11 listopada. Opozycja złożyła kwiaty przed pomnikiem Piłsudskiego. Małgorzata Kidawa-Błońska: pamiętajmy także o przyszłości

11 listopada przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego kwiaty złożyli politycy Koalicji Obywatelskiej. Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła, że tego dnia możemy mówić o sobie tylko dobrze i warto myśleć również o przyszłości.

Share
11 listopada. Opozycja złożyła kwiaty przed pomnikiem Piłsudskiego. Małgorzata Kidawa-Błońska: pamiętajmy także o przyszłości
Źródło: PAP, Fot: PAP
d18nyow

Święto Niepodległości to szereg oficjalnych uroczystości, pikników, marszów i koncertów w całym kraju. Największe obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości trwają przez cały poniedziałek w Warszawie.

Jednym z elementów świętowania jest składanie kwiatów przed pomnikami Ojców Niepodległości. W ten sposób marszałka Józefa Piłsudskiego uczcili politycy Koalicji Obywatelskiej.

d18nyow

Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła, że zwłaszcza 11 listopada trzeba odłożyć na bok własne interesy partyjne.

Mateusz Morawiecki ma nowy rząd. Bartłomiej Sienkiewicz: "Kompletnie nieinteresujące"

- Nie możemy oglądać się na te interesy, na kolegów na stanowiskach. Dzisiejsze święto jest dobrą okazją, żeby przypomnieć, że najważniejsza jest Polska i to, żeby każdy czuł się tutaj dobrze – powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Małgorzata Kidawa Błońska zaapelowała do wszystkich Polek i Polaków, aby spróbować dziś zasypywać podziały i pomyśleć o przyszłości.

d18nyow

Podczas briefingu posłanka KO odpowiadała też na pytania dotyczące układu sił w Senacie. W poniedziałek na Twitterze pojawił się następujący wpis Marka Jakubiaka: "Co byście powiedzieli jakby okazało się, że PiS ma większość w Senacie".

Przypomnijmy, że PiS ma 48 senatorów, więc do większości w izbie wyższej potrzebuje 3 dodatkowych głosów. Póki co większość w Senacie ma opozycja.

- Jestem pewna senatorów Koalicji Obywatelskiej - ucięła wątpliwości Małgorzata Kidawa-Błońska.

d18nyow

W uroczystości przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego uczestniczyli też inni politycy KO: Barbara Nowacka, Bartłomiej Sienkiewicz i Tomasz Siemoniak.

Szefowa Inicjatywy Polskiej podkreśliła, że wolność naszej ojczyzny to nie tylko efekt starań Ojców Niepodległości, ale również wysiłek Polek i Polaków.

- Przez wiele lat rozmawiali ze sobą i współpracowali. Więc teraz nie możemy pozwolić na to, by to zostało zmarnowane i by to marzenie o jedności odpłynęło. Mamy dziś rocznicę niepodległości, ale to także rocznica podziału - podkreśliła Barbara Nowacka.

Dodała, że Polska musi być krajem dla wszystkich, bez względu na rasę, religię, płeć, poglądy. - Oby 11 listopada to nie było to święto rac i nienawiści, ale uśmiechu i pogody - podkreśliła.

d18nyow

Małgorzata Kidawa-Błońska: powinniśmy zapomnieć o tym, co nas dzieli

Małgorzata Kidawa-Błońska złożyła życzenia Polkom i Polakom w Święto Niepodległości także przez media społecznościowe. Na swoim profilu zamieściła film, gdzie podkreśla, jak ważne jest odnalezienie tego, co łączy nas wszystkich.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18nyow

Podziel się opinią

Share
d18nyow
d18nyow
Więcej tematów