Trwa ładowanie...

Narodowe Czytanie. "Balladyna" - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zachęcają do udziału w akcji

Narodowe Czytanie. 5 września 2020 roku o godz. 12.00 w Ogrodzie Saskim w Warszawie prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda wezmą udział w akcji Narodowe Czytanie.

Share
Narodowe Czytanie. Balladyna. Para prezydencka zachęca do udziału w akcji (fot. prezydent.pl)
Narodowe Czytanie. Balladyna. Para prezydencka zachęca do udziału w akcji (fot. prezydent.pl)
d38el8w

Narodowe Czytanie. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zachęcają do akcji

Narodowe Czytanie 2020 już w najbliższą sobotę. Akcja zaplanowana jest 5 września 2020 roku o godz. 12.00 w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Wezmą w nich udział prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Oboje zachęcają do tego, by jak najwięcej osób wzięło udział w Narodowym Czytaniu.

- Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy - napisał prezydent Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.

d38el8w

Narodowe Czytanie. Para prezydencka czytała "Balladynę"

- Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji - dodał w liście prezydent.

Para prezydencka nagrała filmik, na którym Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda czytają fragment "Balladyny" autorstwa Juliusza Słowackiego. W materiale wideo czytają fragment rozmowy pomiędzy Balladyną i Kirkorem.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 roku. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną Kancelaria Prezydenta prosi organizatorów Narodowego Czytania 2020 o przestrzeganie wszelkich obowiązujących wytycznych i zaleceń sanitarnych.

"Czajka" i problemy prezydenta Warszawy. Krzysztof Gawkowski: dowód na upolitycznienie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d38el8w

Podziel się opinią

Share
d38el8w
d38el8w
Więcej tematów