ycipk-2z121f

Narciarz zabłądził koło Kasprowego Wierchu. Ratownicy odnaleźli go po kilku godzinach

Ratownicy TOPR odnaleźli narciarza skiturowego, który zabłądził w rejonie Pośredniego Goryczkowego Wierchu. Mężczyzna zabłądził w gęstej mgle i śnieżycy, po czym zadzwonił do swojego znajomego, że ma kłopoty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna zaginął w rejonie Pośredniego Goryczkowego Wierchu niedaleko Kasprowego Wierchu
Mężczyzna zaginął w rejonie Pośredniego Goryczkowego Wierchu niedaleko Kasprowego Wierchu (PAP, Fot: Grzegorz Momot)
ycipk-2z121f

Narciarz skiturowy samodzielnie wybrał się w góry w sylwestra rano. Zaginął w rejonie Pośredniego Goryczkowego Wierchu niedaleko Kasprowego Wierchu. Prawdopodobnie zabłądził w gęstej mgle i śnieżycy. Przed godziną 14 zaalarmował swojego znajomego, że ma kłopoty i się zgubił. Początkowo z narciarzem nie było kontaktu przez kilka godzin - podaje gazetakrakowska.pl.

Około godz. 16 sam zadzwonił do ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - informuje rmf24.pl. Mężczyznę udało się namierzyć dzięki współrzędnym GPS. 60 minut później został odnaleziony na wierzchołku Czuby Goryczkowej. Dzięki pomocy ratowników narciarz zjechał z ratownikami do Zakopanego.

ycipk-2z121f

W Tatrach panują obecnie bardzo trudne warunki pogodowe. Wieje silny wiatr i sypie śnieg powodując zamiecie śnieżne. Gęsta mgła ogranicza widoczność do kilkunastu metrów. Dodatkowo obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Na Kasprowym Wierchu leży ok. 120 cm białego puchu.

Zobacz także: Bp Tadeusz Pieronek: nasze chrześcijaństwo to wydmuszka, błąd jest w nas

ycipk-2z121f

Źródło: gazetakrakowska.pl/rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2z121f

ycipk-2z121f
ycipk-2z121f