Trwa ładowanie...

Napływem imigrantów kieruje Państwo Islamskie?

• Włoski minister sprawiedliwości Andrea Orlando: są podejrzenia, że napływem imigrantów kieruje ISIS

• Prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie

Napływem imigrantów kieruje Państwo Islamskie?Źródło: PAP/EPA, fot: KOCA SULEJMANOVIC
d3ipa0v

Istnieją poważne podejrzenia, że napływem imigrantów drogą morską do Włoch kieruje tak zwane Państwo Islamskie. Obawia się tego włoski minister sprawiedliwości Andrea Orlando, który mówił o tym w parlamencie, a teraz powtarza swoją opinię w wywiadzie dla dziennika "Corriere della Sera".

- Nie można wykluczyć, że tak zwane Państwo Islamskie odgrywa rolę w napływie migrantów do Europy - mówi minister w rozmowie z największym włoskim dziennikiem. Jak dodaje, od kilku tygodni prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie.

- Nie znaleźliśmy "dymiącego pistoletu", ale istnieją poszlaki, na które zwrócił uwagę także szef krajowej prokuratury do walki z terroryzmem Franco Roberti - mówił minister.

d3ipa0v

Komentatorzy zwracają uwagę, że prokurator do niedawna wykluczał jakikolwiek związek tak zwanego Państwa Islamskiego i terroryzmu z imigracją. - Zmienił zdanie między innymi na podstawie podejrzeń, że są organizacje, które finansują swoją działalność z przemytu uchodźców, wybierając również ich kraj przeznaczenia - mówi Andrea Orlando, który swoją środową relację w parlamencie szczegółowo uzgodnił z prokuratorem Robertim.

d3ipa0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ipa0v
Więcej tematów