Trwa ładowanie...

Naklejki "Gazety Polskiej" przeciwko LGBT. Sąd zakazał ich rozpowszechniania

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał wydawcy "Gazety Polskiej" wycofanie z dystrybucji naklejek demonstrujących sprzeciw wobec ideologii LGBT. Redaktor naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz jest zaskoczony tą decyzją.
Share
"Gazeta Polska" w ostatniej chwili zmieniła hasło na naklejce. Ale do niektórych egzemplarzy numeru dołączono jej starą wersję
"Gazeta Polska" w ostatniej chwili zmieniła hasło na naklejce. Ale do niektórych egzemplarzy numeru dołączono jej starą wersjęŹródło: Gazeta Polska
d489mf6

- Nie mamy żadnego pisma potwierdzonego przez sąd. Gdyby to była prawda, mielibyśmy do czynienia z pierwszym tego typu przypadkiem cenzury w III RP - przekazał portalowi wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

O postanowieniu zabezpieczającym w ramach pozwu o naruszenie dóbr osobistych poinformowali na Facebooku aktywiści z inicjatywy "Wolne Sądy". W ich ocenie należy je wykonać natychmiast.

d489mf6

Do czasu wydania orzeczenia w tej sprawie "Gazeta Polska" musi wstrzymać rozpowszechnianie naklejek z napisem "Strefa wolna od LGBT". Sakiewicz twierdzi jednak, że postanowienie należy wykonać w ciągu tygodnia od doręczenia go wydawcy. - Jeżeli go nie zaskarżymy - zaznacza.

Zobacz także: Leszek Miller krytykuje brak zaproszenia Putina do Warszawy

"Gazeta Polska" i kontrowersyjne naklejki. Są reakcje

Zaangażowany w sprzeciw wobec dystrybucji dodatku dziennikarz Jacek Żakowski doprecyzował, że "GP" nadal może sprzedawać numer z naklejką, której hasło w ostatniej chwili zmieniono na "strefa wolna od ideologii LGBT”.

d489mf6

Afera dotycząca kontrowersyjnych naklejek wybuchła w zeszłym tygodniu. "Gazeta Polska" poinformowała że do najnowszego numeru zostaną dołączone naklejki z napisem "strefa wolna od LGBT".

Empik oraz stacje paliw BP zapowiedziały, że nie będą mieć w swojej ofercie tego numeru pisma.

Naklejki wzbudziły kontrowersje. Hasło ostatecznie zmieniono

"Gazeta Polska" ostatecznie postanowiła zmienić napis na naklejce na "strefa wolna od ideologii LGBT”. Ale do części egzemplarzy dołączono dodatek z pierwotnym hasłem.

d489mf6

Nakład tygodnika był taki, jak w poprzednich tygodniach, czyli ok. 72-73 tys. sztuk. – Otrzymujemy mnóstwo głosów wsparcia od naszych czytelników. Odzew na zapowiedź tego, że pojawi się taka naklejka jest zaskakująco duży i pozytywny– dowiedziała się reporterka WP od dyrektor generaleja "Gazety Polskiej" Beaty Dróżdż.

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d489mf6

Podziel się opinią

Share
d489mf6
d489mf6
Więcej tematów