Trwa ładowanie...
ycipk-3565lt

Najpierw Amazonia, teraz Australia. Olbrzymie pożary pochłonęły prawie 100 domów

Ponad 100 pożarów trawi dziesiątki tysięcy hektarów buszu w Australii. Ogień objął zasięgiem wschodnią część kraju. Najtrudniejsza sytuacja panuje w stanach Queensland i Nowa Południowa Walia, gdzie ogień pochłonął już prawie 100 domów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po pożarach w Amazonii ogień wybuchł w Australii
Po pożarach w Amazonii ogień wybuchł w Australii (PAP)
ycipk-3565lt

Pożary buszu w Australii są zjawiskiem cyklicznym, jednak, jak podkreślają synoptycy, w tym roku ogień wybuchł wcześniej niż zwykle. Pożary mają również bardziej gwałtowny przebieg i objęły swoim zasięgiem znacznie większy obszar.

W związku z rozprzestrzeniającym się ogniem w Queensland ewakuowano ponad 400 osób. Stanowe władze nie mają jednak informacji o ofiarach śmiertelnych. Na terenie Queensland zlokalizowano ponad 80 ognisk pożaru, który uszkodził lub całkowicie zniszczył 84 budynki mieszkalne. Z ogniem walczy również Nowa Południowa Walia. Tam wybuchły co najmniej 52 pożary, które strawiły 9 domów.

ycipk-3565lt

Walkę z żywiołem utrudnia wiatr, który przyspiesza rozprzestrzenianie się ognia. Jego porywy sięgają 80 km/h. Jak prognozuje Jonty Hall z australijskiego Biura Meteorologii, w najbliższych godzinach wiatr może dodatkowo przybrać na sile.

Odnotowano również kilka przypadków, w których ogień zaprószyły bawiące się dzieci lub nieodpowiedzialni dorośli. Stanowa policja donosi również o przypadkach celowych podpaleń.

Źródło: sky.com

ycipk-3565lt

Zobacz także: Komorowski ostro o Kuchcińskim: z chłopa król

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3565lt

ycipk-3565lt
ycipk-3565lt
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów