Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż. Traci Andrzej Duda, traci PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego i tak liderem

Wybory prezydenckie coraz bliżej, a kampania wyborcza podczas walki o najwyższy urząd w państwie może wpłynąć również na notowania partii politycznych. Najnowszy sondaż partyjny pokazuje wzrost notowań Koalicji Obywatelskiej i spadek - choć nieznaczny - poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości.

Najnowszy sondaż. Traci Andrzej Duda, traci PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego i tak lideremŹródło: PAP
d422cca

Gdyby w najbliższą niedzielę nie odbywały się wybory prezydenckie, ale parlamentarne, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu". Chęć oddania głosu na partię Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowało 41,3 proc. ankietowanych.

Jak zauważa dziennik, choć PiS wciąż cieszy się wysokim poparciem społeczeństwa, to ugrupowanie nie jest "nietykalne" i spadki są nieuniknione. W porównaniu z badaniem sprzed tygodnia wynik PiS spadł o 1 pkt proc.

Drugie miejsce w najnowszym sondażu partyjnym zajęła Koalicja Obywatelska. Poparcie dla opozycyjnego ugrupowania wyraziło 29,95 proc. uczestników. To wzrost o 3 pkt. proc w porównaniu z poprzednim badaniem.

d422cca

Na podium - na trzecim miejscu - znalazła się Lewica z 10,65 proc. wskazań. W przypadku tego ugrupowania to spadek o 1 pkt proc.

Zobacz też: Biedroń o słowach premiera Morawieckiego: to obrzydliwe

Najnowszy sondaż. Pięć partii w Sejmie

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, to do Sejmu swoich polityków wprowadziłaby również Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15)
z poparciem 9,14 proc. i wzrostem o 0,5 pkt. proc. w stosunku do wyniku sprzed tygodnia.

Swoich posłów zyskałaby również Konfederacja. W sondażu dla "SE" zdobyła 8,7 proc. (przy spadku o 1 pkt proc.).

0,52 proc. badanych zagłosowałoby na inną partię - wyjaśnia dziennik.

Sondaż Instytutu Badań Pollster zrealizowano 16 i 17 czerwca na grupie 1047 osób dorosłych.

d422cca

Wybory prezydenckie 2020. Głosowanie coraz bliżej

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca.

Do walki o urząd prezydenta RP staną: Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Waldemar Witkowski i Stanisław Żółtek.

d422cca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d422cca
Więcej tematów