Trwa ładowanie...
d2ltfvj

Wybory 2020. Najnowszy sondaż. Minimalna przewaga Rafała Trzaskowskiego nad Andrzejem Dudą

Jest najnowszy sondaż ws. wyborów 2020. Andrzej Duda może obawiać się o pewną reelekcję. Jak wynika z badania, Rafał Trzaskowski wygrałby II turę wyborów z minimalną przewagą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Jest najnowszy sondaż. Andrzej Duda może mieć powody do obaw?
Wybory 2020. Jest najnowszy sondaż. Andrzej Duda może mieć powody do obaw? (PAP)
d2ltfvj

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla tygodnika "Polityka", gdyby I tura wyborów odbyła się teraz, 43,1 proc. wybrałoby Andrzeja Dudę. Rafał Trzaskowski może liczyć na 27,4 proc., a Szymon Hołownia - 10,1 proc.

Tuż za nimi uplasowali się Władysław Kosiniak-Kamysz (7,5 proc.), Krzysztof Bosak (6,2 proc.) i Robert Biedroń (4,5 proc.) Z kolei 1,2 proc. badanych nie wie, na kogo odda swój głos.

Zobacz też: Pomysł PiS tuż przed wyborami. Szymon Hołownia ostro krytykuje. "Jak w PRL-u"

Wybory 2020. Kto wygra II turę?

Jak wynika z badania IBRiS, zwycięzcą drugiej tury okazałby się Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobyłby 46 proc. głosów. Z kolei Andrzej Duda mógłby liczyć na 45,2 proc. poparcia. Niezdecydowanych jest 8,8 proc. ankietowanych.

d2ltfvj

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż dla WP

Jak wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski, Andrzej Duda może liczyć na 41 proc. poparcia, Rafał Trzaskowski - 27,1 proc. Na trzecim miejscu plasował się Szymon Hołownia (8,9 proc.). Tuż za nim znaleźli się Władysław Kosiniak-Kamysz (7,3 proc.), Krzysztof Bosak ( 5,6 proc.), Robert Biedroń (4,2 proc.).

Gdyby II tura wyborów prezydenckich odbyła się w ostatnią niedzielę, Andrzej Duda nie mógłby być pewny reelekcji. Dużą szansę na wygraną ma Rafał Trzaskowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Polityka"

d2ltfvj

Podziel się opinią

Share

d2ltfvj

d2ltfvj
Więcej tematów