Trwa ładowanie...
d2n620g

Najnowszy sondaż prezydencki IBRIS dla WP. Zmiany w pierwszej turze wyborów

Najnowszy sondaż prezydencki Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla Wirtualnej Polski pokazuje, że Andrzej Duda pozostaje zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Deklarowane poparcie dla Rafała Trzaskowskiego nieznacznie spada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż prezydencki IBRIS dla WP. Andrzej Duda ucieka Rafałowi Trzaskowskiemu
Najnowszy sondaż prezydencki IBRIS dla WP. Andrzej Duda ucieka Rafałowi Trzaskowskiemu (PAP, East News)
d2n620g

Andrzej Duda - 41 proc. poparcia, Rafał Trzaskowski - 27,1 proc., Szymon Hołownia - 8,9 proc. Władysław Kosiniak-Kamysz - 7,3 proc., Krzysztof Bosak - 5,6 proc., Robert Biedroń - 4,2 proc. Tak prezentują się wyniki najnowszego sondażu IBRIS na zlecenie Wirtualnej Polski.

Badanie dotyczy pierwszej tury wyborów prezydenckich, która odbędzie się już za tydzień, 28 czerwca. Faworytem wciąż pozostaje Andrzej Duda.

Najnowszy sondaż IBRIS dla WP pokazuje zmiany: Duda rośnie, Trzaskowski spada

Rafał Trzaskowski kilka tygodni temu z impetem dołączył do prezydenckiej rozgrywki. Poparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej z sondażu na sondaż rosło. Najnowszy sondaż IBRIS dla WP pokazuje jednak, że dynamika wzrostu poparcia dla Trzaskowskiego wyhamowała.

d2n620g

W porównaniu z badaniem IBRIS dla WP sprzed tygodnia, Trzaskowski stracił 0,9 punktu procentowego. Andrzej Duda zyskał za to nieznacznie - 0,3 proc. Oznacza to, że poparcie dla urzędującej głowy państwa jest stabilne. Kandydat KO w sondażach IBRIS wciąż próbuje "przebić sufit" 30 proc. poparcia.

   WP
(WP, Fot: wp.pl)

Najnowszy sondaż prezydencki IBRIS dla WP wskazuje zmianę na podium

Ciekawe zmiany dotyczą także pozostałych kandydatów z wyborczej stawki. Władysław Kosiniak-Kamysz spada na czwartą pozycję i - w porównaniu z sondażem IBRIS sprzed tygodnia - traci 2,4 punktu procentowego. Na podium "wskakuje" Szymon Hołownia, który zyskuje 1,1 punktu procentowego.

d2n620g

1,5 pp. traci za to Krzysztof Bosak, który jednak wciąż wyprzedza Roberta Biedronia. Kandydat Lewicy na prezydenta nieznacznie zyskuje w porównaniu z naszym sondażem sprzed tygodnia - 1,2 punktu procentowego.

Pozostali kandydaci nie liczą się w prezydenckiej rozgrywce. Na Stanisława Żółtka - wedle sondażu IBRIS - chce zagłosować 0,5 proc. Polaków, na Marka Jakubiaka - 0,4 proc., na Pawła Tanajno - 0,2 proc., na Mirosława Piotrowskiego - 0,1 proc., na Waldemara Witkowskiego - 0 proc.

4,7 proc. - taki odsetek badanych wciąż nie wie, na kogo odda głos w wyborach prezydenckich.

d2n620g

63,7 proc. respondentów deklaruje udział w wyborach (55,4 proc. - zdecydowanie tak, 8,3 proc. - raczej tak). 34,5 proc. badanych nie chce zagłosować w wyborach prezydenckich.

Sondaż IBRIS został przeprowadzony 20 czerwca 2020 roku na reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych Polaków. Badanie zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Zobacz także: Wybory 2020. Cezary Tomczyk o kampanii: to zderzenie Rafała Trzaskowskiego z całym państwem

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2n620g
d2n620g

Podziel się opinią

Share
d2n620g
d2n620g