Trwa ładowanie...
d2gwlqy

Najnowszy sondaż prezydencki. Duży wzrost Rafała Trzaskowskiego

Najnowszy sondaż prezydencki potwierdza tendencję z poprzednich badań. Prowadzi starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda, ale wciąż zyskuje kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż prezydencki. Duży wzrost Rafała Trzaskowskiego
Najnowszy sondaż prezydencki. Duży wzrost Rafała Trzaskowskiego (PAP)
d2gwlqy

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę to w I turze wygrałby Andrzej Duda z poparciem 41,3 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. To o 1,9 pkt proc. mniej niż w poprzednim badaniu.

Chęć oddania głosu na Rafała Trzaskowskiego zadeklarowało 28,2 proc. ankietowanych, co oznacza wzrost o 12,2 pkt proc. w stosunku do poprzedniego wyniku. Tym samym to urzędujący prezydent i kandydat Koalicji Obywatelskiej znaleźliby się w drugiej turze.

Trzecie miejsce w najnowszym sondażu zajął Władysław Kosiniak-Kamysz z 8,3 proc poparcia (spadek o 1,3 pkt proc.), a tuż za nim znalazł się Szymon Hołownia z 8,1 proc. wskazań (spadek o 1,8 pkt proc.).

d2gwlqy

Zobacz także: Kontrola NIK ws. wyborów korespondencyjnych. "Nie ma miłości między Marianem Banasiem i rządem"

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Piąte miejsce przypadło Krzysztofowi Bosakowi z 4,6-procentowym poparciem (spadek o 2,2 pkt proc.), a szóste Robertowi Biedroń z 3,8 proc. (przy spadku o 3 pkt proc.).

d2gwlqy

Kolejne miejsca zajęli: Paweł Tanajno (0,6 proc.), Waldemar Witkowski (0,4 proc.), Stanisław Żółtek (0,2 proc.), Marek Jakubiak (0,1 proc.), Mirosław Piotrowski (0,0 proc.).

Najnowszy sondaż prezydencki. Co piąty nie zagłosuje

Żadnego z kandydatów nie wskazało 4,5 proc. uczestników sondażu IBRiS dla Onetu.

Ankietowani byli pytani również o udział w wyborach prezydenckich . Chęć oddania głosu zadeklarowało 66,5 proc. badanych. Co piąty (20,7 proc.) nie zamierza głosować.

  infogram, WP
(infogram, WP)

Badanie zostało przeprowadzone 18 czerwca metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1100 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gwlqy

Podziel się opinią

Share
d2gwlqy
d2gwlqy
Więcej tematów