Trwa ładowanie...
d3zrlpq
Portal Samorządowy
konwencja pis

Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. PiS przejmie sejmiki, choć traci

Na największą liczbę mandatów w sejmikach województw może liczyć Prawo i Sprawiedliwość wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem. Takie wnioski płyną z październikowego badania CBOS. Badanie wykazało również, że frekwencja podczas zbliżających się wyborów może być rekordowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. PiS przejmie sejmiki, choć traci
(East News, Fot: Małgorzata Kolocz)
d3zrlpq

Wyniki najnowszego badania preferencji wyborczych Polaków zamieścił Fakt.pl. Wynika z nich, że partia rządząca może przejąć władzę w sejmikach województw. Swój głos oddało na nią 29 proc., biorących udział w badaniu. Warto zaznaczyć, że ten wynik - choć najwyższy wśród partii - jest o 5 pkt. proc. mniejszy niż we wrześniu. Jest to też najwyższy wyniki, jaki odnotowały partie wystawiające kandydatów do sejmików województw.

Drugą lokatę w zestawieniu zajęła Koalicja Obywatelska, na którą głosowałoby 16 proc. respondentów - o 1 pkt proc. więcej niż we wrześniu.

PSL i Bezpartyjni Samorządowcy uzyskały po 7 proc. (wzrost o 2 pkt proc. w porównaniu z wrześniem). 5 proc. poparcie odnotował Kukiz'15 (spadek o 3 pkt proc. w porównaniu z sondażem z września). SLD Lewica Razem otrzymała 3 proc. głosów (bez zmian), Komitet Wyborczy Wyborców Wolność w Samorządzie z 2 proc. (wzrost o 1 pkt proc.) Partia Razem, Ruch Narodowy i Partia Zielonych po 1 proc. poparcia. Inny komitet wyborczy wskazało 1 proc. badanych.

d3zrlpq

Jak czytamy na Fakt.pl, ankieterzy zapytali również o to, ilu z nas pójdzie 21 października zagłosować. Taki zamiar ma aż 80 proc. uprawnionych do głosowania, czyli o 6 punktów procentowych więcej niż w poprzednim badaniu. 64 proc. wskazało, że na pewno weźmie udział w wyborach. 16 proc. stwierdziło, że raczej weźmie udział w wyborach.

Zobacz także: Michał Kamiński: Tusk pokazał Mateuszkowi, gdzie jego miejsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zrlpq

Podziel się opinią

Share

d3zrlpq

d3zrlpq
Więcej tematów