Trwa ładowanie...
d4krkt0

Najnowszy ranking. Polacy bardziej ufają Zbigniewowi Ziobro niż Donaldowi Tuskowi

Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Beata Szydło prowadzą w najnowszym rankingu zaufania do polityków w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy ranking zaufania do polityków. Złe wieści dla Donalda Tuska
Najnowszy ranking zaufania do polityków. Złe wieści dla Donalda Tuska (PAP, Fot: EPA/PETER FOLEY)
d4krkt0

Z najnowszego badania CBM Indicator wynika, że prezydent Andrzej Duda cieszy się zaufaniem 58 proc. ankietowanych. W porównaniu do poprzedniego badania, przeprowadzonego pod koniec kwietnia tego roku, odsetek osób, które ufają prezydentowi zmniejszył się o 4 pkt. proc.

Na drugim miejscu znalazł się premier Mateusz Morawiecki z wynikiem 51 proc. (w poprzednim badaniu odsetek ten wynosił 54 proc.). Na podium wciąż jest też była premier Beata Szydło, której ufa 43 proc. respondentów (spadek o 1 pkt. proc.).

Zobacz także: Polacy nie wierzą politykom. Liderem zaufania Jarosław Kaczyński

d4krkt0

Tuż za podium znalazł się Jarosław Kaczyński. Prezesowi PiS ufa 41 proc. badanych. Nie ufa mu 44 proc. ankietowanych.

CBM Indicator

Na dalszych miejscach znaleźli się Patryk Jaki (40 proc. ufających), Zbigniew Ziobro (39 proc.), Donald Tusk (38 proc.), Robert Biedroń (36 proc.) oraz Małgorzata Kidawa Błońska (34 proc.). Pierwszą dziesiątkę zamyka w rankingu lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu ufa 31 proc. ankietowanych.

W rankingu nieufności na pierwszym miejscu znalazł się Janusz Korwin-Mikke. Nie ufa mu aż 62 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasował się lider PO Grzegorz Schetyna - nie darzy go zaufaniem 50 proc. badanych. Trzecie miejsce na podium zajął Donald Tusk - brak zaufania wobec niego deklaruje 46 proc. badanych.

d4krkt0

Zobacz także: Sondaż: Donald Tusk na czele rankingu polityków, którym najbardziej ufamy

Badanie przeprowadzone przez CBM Indicator metodą CAWI (ankieta online) 2-4 października 2019 r. na liczącej N=1011 osób reprezentatywnej próbie dorosłych polskich internautów.

Źródło: CBM Indicator

d4krkt0

Podziel się opinią

Share

d4krkt0

d4krkt0
Więcej tematów