Trwa ładowanie...

Najnowszy pomysł Zbigniewa Gryglasa. "Husaria" na quadach

Na fali trzeciomajowego patriotyzmu, goście porannego programu w TVP Info rozmawiali na temat włączenia husarii do obchodów świąt narodowych. Korzystając z okazji, poseł Porozumienia postanowił podzielić się pewnym zasłyszanym od znajomego pomysłem.

Share
Najnowszy pomysł Zbigniewa Gryglasa. "Husaria" na quadach
Źródło: PAP, Fot: PAP/ITAR-TASS
d21p8kq

Zdaniem Gryglasa, husaria nie jest do końca przestarzałą formacją, a polska armia powinna szukać jej godnych spadkobierców.

- Słyszałem od jednego z wojskowych całkiem poważną koncepcję takiego powrotu do idei mobilnej, ciężkiej jazdy, dzisiaj już nie konnicy, tylko bardziej na quadach czy na motocyklach, bardzo dobrze wyposażonej, która rzeczywiście może być skuteczną obroną - wyjaśniał.

d21p8kq

Pozostali zgromadzeni w studiu TVP poprzestali na dyskusji o nadaniu husarzom funkcji reprezentacyjnej. Orędownikiem takiego rozwiązania był Marek Jakubiak z Kukiz'15.

- Nie chodzi o to, żebyśmy tworzyli wartę złożoną z husarii, tylko o asystę dwóch albo czterech spieszonych husarzy, którzy towarzyszyliby prezydentowi podczas powitań różnego rodzaju notabli międzynarodowych na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego - tłumaczył.

Zobacz także: Kamiński: Sejmu ma nie być

Poseł od lat próbuje przekonać do tego pomysłu innych polityków. Wydaje się, że udało mu się z biorącym udział w programie Tomaszem Latosem z PiS, który przyznał, że propozycja Jakubiaka jest interesująca. Sceptyczny pozostał natomiast senator Grzegorz Napieralski, który ostatecznie nie poparł jego inicjatywy.

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21p8kq

Podziel się opinią

Share
d21p8kq
d21p8kq
Więcej tematów