Trwa ładowanie...

Najnowsze dane wywiadu. Przygotowania na Białorusi

Dane wywiadu wskazują, że Białoruś przygotowuje się na przybycie zmobilizowanych Rosjan. - Na Białorusi przygotowywane są już miejsca na zakwaterowanie 20 tys. osób - poinformował ukraiński wywiad wojskowy (HUR).

Białoruś przygotowuje się na przybycie zmobilizowanych Rosjan [zdj. ilustracyjne]Białoruś przygotowuje się na przybycie zmobilizowanych Rosjan [zdj. ilustracyjne]Źródło: AFP, fot: FADEL SENNA
d3jfp3y

Władze Białorusi przygotowują się do przyjęcia 20 tys. zmobilizowanych Rosjan do jednostek rosyjskich stacjonujących na terytorium tego kraju.

"Mają oni uzupełnić oddziały sił zbrojnych Rosji, które już są dyslokowane na terytorium Białorusi" - twierdzi HUR. W rezultacie, jak podano, na jednego doświadczonego żołnierza będzie przypadać pięciu świeżo zmobilizowanych.

d3jfp3y

Na Białorusi budynki wojskowe oraz lokale i budynki cywilne, w tym magazyny, hangary i inne obiekty opuszczonych przedsiębiorstw i gospodarstw rolnych, zostaną wykorzystane do zakwaterowania zmobilizowanych Rosjan. Taki rozkaz otrzymały siły zbrojne Białorusi i samorządy lokalne. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gigantyczna wpadka armii Putina. Rosjanie ostrzelali samych siebie

HUR potwierdza nieoficjalne informacje 

Po uzupełnieniu rosyjskie jednostki będą korzystać z rosyjskiego sprzętu wojskowego, który znajduje się w białoruskich magazynach. Dla wzmocnienia zostanie również wykorzystany sprzęt wojskowy zabrany z magazynów w Rosji.

d3jfp3y

Ponadto Białoruś planuje przeznaczyć cywilne ciężarówki i samochody do transportu okupantów. 

HUR potwierdził również informacje, które były wcześniej nieoficjalnie publikowane w białoruskich mediach niezależnych, że organy ścigania Białorusi otrzymały instrukcje, by "sprzyjać mobilizacji obywateli rosyjskich, którzy niedawno wjechali na terytorium tego kraju". Oznacza to, że mobilizacji nie unikną ci Rosjanie, którzy wyjechali na Białoruś.

Źródło: PAP, Kanał 24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3jfp3y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3jfp3y
Więcej tematów