Trwa ładowanie...
IAR

Najlepiej w UE z radykalnym islamem radzi sobie Hiszpania

Hiszpania najlepiej ze wszystkich krajów Unii Europejskiej zwalcza radykalny islam - informuje ministerstwo spraw wewnętrznych. W ciągu niespełna dwóch lat w kraju rozpracowano osiem sieci zajmujących się werbowaniem dżihadystów, którzy potem byli wysyłani na front do Syrii i Iraku.
Share
Operacja policyjna wymierzona w rzekomych rekruterów młodych kobiet, które miałyby dołączyć do dżihadystów Państwa Islamskiego w Syrii lub Iraku
Operacja policyjna wymierzona w rzekomych rekruterów młodych kobiet, które miałyby dołączyć do dżihadystów Państwa Islamskiego w Syrii lub IrakuŹródło: AFP, Fot: Jesus Blasco De Avellaneda
d2zobpq

Od początku roku w Hiszpanii przeprowadzono 13 akcji przeciwko osobom współpracującym z Al-Kaidą i Państwem Islamskim. Rozpracowano m.in. grupę, która umieszczała w sieciach społecznościowych filmy propagujące terroryzm islamski oraz siatkę werbującą kobiety do Syrii i Iraku.

Hiszpańska policja skutecznie kontroluje przejścia graniczne i lotniska, przez które z całej Europy przemycani są na wojny ochotnicy. Najbardziej niebezpieczne znajdują się w Ceucie i Melilli - dwóch hiszpańskich miastach w Maroku. Od stycznia zatrzymano tam 36 dżihadystów, w tym kobiety.

Zatrzymywani są również powracający z wojen. Policja obawia się, że podczas walk zostali przeszkoleni i czekają na rozkaz, aby przeprowadzić zamach terrorystyczny.

d2zobpq

Podziel się opinią

Share
d2zobpq
d2zobpq
Więcej tematów