Trwa ładowanie...
caritas
07-06-2003 17:15

Nagrody UBI CARITAS rozdane po raz pierwszy


Maria Dzieduszycka, Miejski Ośrodek Pomocy
Społecznej w Rzeszowie oraz Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie -
to laureaci pierwszej edycji nagród UBI CARITAS, przyznanych przez
Caritas Polska. Nagrody wręczył w Warszawie prymas Polski
kardynał Józef Glemp.

Share
Nagrody UBI CARITAS rozdane po raz pierwszyŹródło: PAP
dnoql8b

Jak poinformowali przedstawiciele Caritas Polska, nagrody są wyrazem uznania i docenieniem dorobku osób i instytucji związanych z pracą Caritas diecezjalnych. Organizacja chce też, by nagroda przyczyniała się do promowania działań i inicjatyw charytatywnych, które zasługują na uznanie.

Wyróżnienie UBI CARITAS przyznawane jest w trzech kategoriach. I tak: wieloletnia wolontariuszka Maria Dzieduszycka została wyróżniona w kategorii "świadectwo Caritas" za długoletnią współpracę z Caritas (21 lat) oraz "bogate tradycje nominowanej i jej rodziny w dziedzinie pomocy charytatywnej".

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wyróżniono w kategorii "współpraca z Caritas", m.in. za skuteczną działalność placówki oraz wzorową współpracę z rzeszowską Caritas na rzecz pomocy dzieciom, osobom niepełnosprawnym, rodzinom ubogim i wielodzietnym. Zaś Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie nagrodzono za 13-letnią współpracę z Caritas oraz "jego tradycje działalności charytatywnej sięgające czasów zaborów". Bank wygrał w kategorii "sponsoring".

dnoql8b

"Dziś, gdy mówimy o osiągnięciach ruchu Caritas, a więc dobroczynności i kiedy chcemy przez ukazanie osób pokazać wielki obszar tego działania, to zdajemy sobie sprawę, że to dokonuje się w Duchu Świętym. Duchu Świętym, który ciągle przybywa do Kościoła, ciągle ożywia osoby, ciągle z grzechu wydobywa ku świętości. Dlatego bardzo się cieszę i serdecznie gratuluję" - powiedział prymas Polski po wręczeniu wyróżnień.

Nagrody - statuetki przedstawiające św. Faustynę - wręczone zostały podczas uroczystości IV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pracowników i Wolontariuszy Caritas.

dnoql8b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnoql8b
Więcej tematów