Trwa ładowanie...
d31kbdx

Nad Polską rozciąga się chłodny front. Możliwe niebezpieczne burze i grad

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami i gradem. Dla czterech województw wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IMGW zaleca ostrożność
IMGW zaleca ostrożność (Fotolia)
d31kbdx

Jak podaje IMGW niebezpiecznie będzie w północno-wschodnich regionach Polski. Alerty wydano dla województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

    blids.de
(blids.de, Fot: blids.de)

Pierwszy stopień zagrożenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i zagrożenie życia. Jak podało IMGW, burzom z gradem mogą towarzyszyć opady wynoszące lokalnie do 30 mm oraz wiatr w porywach do 80 km/h.

d31kbdx

Instytut zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów dotyczących sytuacji pogodowej.

Woj. warmińsko-mazurskie

Prognozy na obszarze całego województwa wskazują na wystąpienie burz z opadami deszczu od 21 do 30 litrów na metr kwadratowy, lokalnie około 35 l/mkw., oraz porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Możliwe jest wystąpienie gradu. Ostrzeżenie obowiązuje w godzinach 12-22.

d31kbdx

Woj. podlaskie

Na terenie województwa mogą pojawić się burze, które przyniosą opady deszczu od 21 do 30 l/mkw., lokalnie około 35 l/mkw., oraz porywami wiatru do 80 km/h. Można się spodziewać lokalnych opadów gradu. Ostrzeżenie obowiązuje w godzinach 12-22.

Woj. mazowieckie

Prognozy na terenie województwa wskazują na burze z opadami deszczu od 25 do 30 l/mkw., oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie pojawią się też opady gradu. Ostrzeżenie jest ważne w godzinach 11-21.

Woj. lubelskie

W części województwa prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 25 l/mkw. do 30 l/mkw., oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie spadnie grad. Ostrzeżenie obowiązuje w godzinach 11-20.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl / Twitter

d31kbdx

Podziel się opinią

Share
d31kbdx
d31kbdx
Więcej tematów