Trwa ładowanie...
ycipk-24e4cx

Naczelny rabin Polski odesłał zaproszenie na uroczystość. "Osobista zniewaga"

Michael Schudrich zwrócił zaproszenie na obchody 75. rocznicy powołania Brygady Świętokrzyskiej. To impreza pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. "Zaproszenie mnie do wzięcia (...) udziału traktuję jako osobistą zniewagę" - napisał rabin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michael Schudrich potraktował zaproszenie na uroczystość pod patronatem Andrzeja Dudy jako "osobistą zniewagę"
Michael Schudrich potraktował zaproszenie na uroczystość pod patronatem Andrzeja Dudy jako "osobistą zniewagę" (East News, Fot: Andrzej Iwańczuk/Reporter)
ycipk-24e4cx

Naczelny rabin Polski został zaproszony na rocznicę przez szefa urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka. Chodzi o uroczystości z okazji 75-lecia powołania Brygady Świętokrzyskiej - kontrowersyjnego oddziału zbrojnego, który nie podporządkował się rozkazowi połączenia z Armią Krajową.

Na dowódcach Brygady ciążą zarzuty o kolaborację z Niemcami. Z drugiej strony, członkowie oddziału wyzwolili obóz koncentracyjny w Niemczech i cieszyli się uznaniem aliantów.

Zobacz też: Premier uczcił żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej. "Powinien mieć taki obowiązek"

ycipk-24e4cx

"Zorganizowanie tych uroczystości znieważa pamięć wszystkich obywateli Polski poległych w walce z Niemcami. Zaproszenie mnie do wzięcia w nich udziału traktuję jako osobistą zniewagę" - napisał Michael Schudrich. Naczelny rabin Polski zwrócił zaproszenie otrzymane od Kasprzyka. Do korespondencji został też dołączony prezydent Andrzej Duda, który patronuje uroczystościom.

W czasie wizyty w Monachium w styczniu ubiegłego roku, kwiaty na grobowcu żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej złożył premier Mateusz Morawiecki.

ycipk-24e4cx

Czytaj też: Kontrowersyjna decyzja Andrzeja Dudy w sprawie patronatu. List otwarty do prezydenta

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-24e4cx

ycipk-24e4cx
ycipk-24e4cx