Trwa ładowanie...

Na komisję ds. zmian w ordynacji wyborczej nie wpuszczono mediów. "Rzecz absolutnie skandaliczna"

Co się teraz dzieje na komisji ds. zmian w ordynacji wyborczej? Trudno powiedzieć, bo mediom nie pozwolono na nią wejść. - To jest rzecz dla mnie niezrozumiała i absolutnie niedopuszczalna – skomentował sytuację Piotr Apel z Kukiz’15.

Share
Na komisję ds. zmian w ordynacji wyborczej nie wpuszczono mediów. "Rzecz absolutnie skandaliczna"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Marcin Stępień
dzj302s

- Zmiany proponowane przez Prawo i Sprawiedliwość, teraz procedowane na komisji, są na tyle istotne, że dziennikarze powinni być dopuszczeni, powinni móc zadawać pytania tym politykom, którzy zgadzają się na odbieraniu samorządu lokalnym grupom samorządowców – powiedział w rozmowie z reporterem WP Klaudiuszem Michalcem polityk Kukiz'15 Piotr Apel. Uznał, że jest to "rzecz absolutnie skandaliczna".

W piątek posłowie mają zdecydować, co dalej z projektem PiS dotyczącym zmian w Kodeksie wyborczym w części dotyczącej wyborów samorządowych. PO, Nowoczesna i PSL chciały, by ten projekt został odrzucony w pierwszym głosowaniu. Zastrzeżenia ma także Kukiz'15.

Apel podkreślił, że jest to „moment kluczowy dla istnienia samorządów” – I tam powinny być teraz media – uznał Apel.

Media nie weszły na komisję ws. ordynacji. Piotr Apel: rzecz absolutnie skandaliczna

Jak pisaliśmy, komisja nadzwyczajna pracuje nad kontrowersyjnymi zmianami w ordynacji wyborczej. Ich wprowadzenie wprowadzenie wiąże się ze zmianą kształtu okręgów wyborczych, dwukadencyjnością burmistrzów czy likwidacją głosowania korespondencyjnego.

dzj302s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzj302s
dzj302s
Więcej tematów