Trwa ładowanie...

Na Białorusi manewry "Niezłomne braterstwo". 1,5 tys. żołnierzy ćwiczy w pobliżu polskiej granicy

• Manewry Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym na Białorusi • Uczestniczą w nich żołnierze z Białorusi, Rosji, Kazachstanu, Kirgistanu i Armenii
Share
Na Białorusi manewry "Niezłomne braterstwo". 1,5 tys. żołnierzy ćwiczy w pobliżu polskiej granicy
Źródło: AFP, Fot: VIKTOR DRACHEV
d2xb0ct

Na Białorusi rozpoczęły się manewry poradzieckiej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Ćwiczenia o kryptonimie "Niezłomne braterstwo" odbywają się na poligonie Obóz Lesnowski pod Baranowiczami, a więc niedaleko polskiej granicy.

W manewrach uczestniczą żołnierze, wojska wewnętrzne i policjanci z Białorusi, Rosji, Kazachstanu, Kirgistanu i Armenii. W sumie półtora tysiąca żołnierzy i około pół tysiąca samolotów, samochodów, wozów bojowych.

W ciągu 5 dni manewrów mają być przećwiczone kwestie przeprowadzania operacji pokojowych "kolektywnymi siłami pokojowymi" Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Plan zakłada, że po raz pierwszy kolektywne siły pokojowe otrzymają mandat Narodów Zjednoczonych i będą działać w regionie kryzysowym wspólnie z misją ONZ.

Obserwatorzy zwrócili uwagę, że to drugie w tym miesiącu manewry Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Poprzednie z udziałem 6 tysięcy żołnierzy odbyły się w ubiegłym tygodniu na północnym-zachodzie Rosji.

d2xb0ct

Podziel się opinią

Share
d2xb0ct
d2xb0ct
Więcej tematów